Jump to content

braniteljski stanovi


victor

Preporučene objave

Zanima me obećanje gospođe Kosor ,da će se 2009.godine graditi preko 600 stanova na Laništu.Na internetu za planiranje gradnje vidim samo 59 stanova na Vrbanima koji se grade,Sopnica-jug mislim oko 100 i Barutanski jarak oko 180 ,s tim a se to podrućje treba razminirat i da sam ja bio na razminiravanju još 1995.Pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

victor je napisao:

Zanima me obećanje gospođe Kosor ,da će se 2009.godine graditi preko 600 stanova na Laništu.Na internetu za planiranje gradnje vidim samo 59 stanova na Vrbanima koji se grade,Sopnica-jug mislim oko 100 i Barutanski jarak oko 180 ,s tim a se to podrućje treba razminirat i da sam ja bio na razminiravanju još 1995.Pozdrav.

 

Vjerojatno znate da političari imaju "svoj" jezik pa sve dok se spominju "obećanje" i "planiranje" uzimajte sve s rezervom. Tek kada započne izgradnja, stvar je blizu ostvarenja.

Bez obzira što bi svaki ozbilniji političar trebao željeti da se ostvare sva ili većina njegovih predizbornih obećanja, realnost je nešto drugo i ovisi o mogućnostima, dobroj volji, a bome i o iskrenosti i sposobnosti političara o kojem je riječ.

Ovo sam nadrobio zato jer je u krizi za očekivati da se planovi korigiraju.

Inače, ne postoji Zakon koji određuje kada će se i gdje graditi stanovi (u smislu datuma te površine i definitivnog broja stanova), već se donose opći dokumenti (razne strategije i planovi na duge staze, ali na nivou cijele RH).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da je siva zona, možda i nije, možda je crna, ali mene nitko ništa nije pitao, jer tko sam ja.

da postoje zakoni i pravilnici koji to uređuju-postoje, ali da se poštuju-ne poštuju.

konkretno ja sam na listu došao 1997.g., po tadašnjim zakonima-pravilnicma moje stambeno pitanje je trebalo biti rješene u roku od 5 godina, sada je 2009.g. uredno sam na listama a stanove su dobijali ljudi koji nisu ni oženjeni, koji su već imali kuće, koji su imali manji postotak invalidnosti, koji su invalidi postali daleko poslije mene(1993) i tako.

prema tome victore, kako god da okreneš mi koji idemo normalnim, zakonskim putem smo debelo na....li. pa ne znam kako to okrenuti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možda jedino ako postoji neki zahtjev koji se može predati,za povrat novca koji sam potrošio za podstanarstvo.Osim toga valjda postoji institucija koja vodi brigu da li se netko pridržava ugovora i zakona.Mislim da bez obzira ,tko radio u administraciji,pa i sam ministar,mora pridržavati zakona.Za nepoštivanje istog,mora valjda biti neka odšteta isplaćena.Zna li tko što o tome?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

g. Victore.Darkoh van je sve i rekao sa pojmom "tamnosive" zone,a morsky wuk stavom političara na to.Pa mi živimo u Hrvatskoj,a ne npr.u Engleskoj.Tamo netko za nešto odgovara,a u Hrvatskoj se samo daju prazna obećanja pred izbore.Kad naiđe problem,gospoda se sakriju iza njega te paze šta će reći da ne bi opet izgubili izbore.I sami vidite da u ovoj "igri" postoji mnoštvo zečeva u šeširu,a kad će koji biti izvučen i za koga,e to je već pravo pitanje i funkcioniranje pravne države.Sretno!Ratnici su "Lost",a izvlače se iz šešira samo kad je gusto,potroše se i nazad u šešir da se tako slikovito izrazim.Znam da ovo nema veze sa vašom pričom,ali pogledajte stav crkve na ratnike i branitelje,pa će vam pojam sive zone biti jasan.http://www.glas-koncila.hr/rubrike_zapazanja.html?news_ID=2783

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija