Jump to content

Zadruge i bespovratni poticaji za iste !


dream78

Preporučene objave

Trebam pomoc strucnih osoba o uvijetima po kojim jedna novoosnovana zadruga ima pravo na bespovratna poticajna sredstva u samozaposljavanju ! Naime, radi se o tri zene, domacice iz Slavonije koje su godinama nezaposlene izmedju 40-50 god i sada su na moju inicijativu odlucile uzeti stvari u svoje ruke ! Citao sam clanak o pravu u kojem pise kako se bas za te zene u tim godinama i njihovo samozaposlenje nude bezpovratna poticajna sredstva(svrstavaju ih u najugrozenije skupine u hrvatskoj) ! Naime, njihova se ideja svodi na uzgoj puzeva. Citajuci po forumima shvatio sam da hrvatska ne nudi poticajna sredstva za uzgoj puzeva za razliku od Srbije i BiH koji nude mnoga sredstva za uzgoj puzeva. Iako postoji par zadruga u hrvatskoj koji nude osiguran otkup i nude strucnu pomoc za uzgoj !

 

Dakle postoji li mogucnost da se ostvari takav poticaj, moze li netko reci iz iskustva ?

Potrebno je raspolagati parcelom od min. 2000 m2, koja je prirodno stanište puževa

Za takvu pravilnu parcelu 40x50 m investicija se kreće oko 10.000 -12.000 €,(cijena preuzeta sa stranice Helicikultura)

 

Dakle postoji li mogucnost da se dobiju bespovratna sredstva i poticaj za takvu zadrugu u navedenom iznosu !?

 

veliko hvala za svaki odgovor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovani,

Ne znam vam nazalost pomoci u svezi poticajnih sredstava, ali mogu u svezi farme puzeva, obzirom da mi vrlo bliska osoba (isto zenica od 40-tak godina) ima takvu farmu vec 4 godine i zadovoljna je poslovanjem.

Racunajte u pocetnoj investiciji da bi se cijelu farmu takodjer trebalo zastiti tj. prekriti i ograditi plasticnom mrezom sa svih strana (protiv ptica i drugih zivotinja) te osigurati prigodan prostor (tipa garaze ili podruma) u koji se puzevi mogu spremiti na prezimljavanje.

Moja poznata je zapocela uzgoj s 2000 licinki i ima osigurane i veterinarske usluge tj. zdravstveno-sanitarnu kontrolu.

Croatia osiguranje je nedavno uvela uslugu osiguranja puzeva pri uzgoju.

Puno srece i uspjeha vasim slavonskim zenicama :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na stranicama Hrvatskog zavoda za zapošljavanje imate sve informacije o mjerama koje se smatraju potporama za zapošljavanje,uvjetima koje morate zadovoljiti kao poslodavac, te visini sufinanciranja i dužini trajanja sufinanciranja.

Usput, to nisu bespovratna sredstva kakvima ih mnogi poslodavci smatraju.Navedenom novčanom potporom obuhvaćeno je 50% troška bruto plaće osobe koju zapošljavate a i obvezni ste držati je u radnom odnosu 12 mjeseci.Kao novoosnovana zadruga (znači,bez rezultata poslovanja)imate pravo od Zavoda dobiti potpore za jednu do najviše dvije novozaposlene osobe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dream78 je napisao:

Naime, njihova se ideja svodi na uzgoj puzeva. Citajuci po forumima shvatio sam da hrvatska ne nudi poticajna sredstva za uzgoj puzeva za razliku od Srbije i BiH koji nude mnoga sredstva za uzgoj puzeva. Iako postoji par zadruga u hrvatskoj koji nude osiguran otkup i nude strucnu pomoc za uzgoj !

 

Prije 4-5 godina ozbiljno sam razmatrao mogućnost ulaska u taj biznis - helicikulturu.

 

Za poticaje ne znam , ali bih vas htio upozoriti na nekoliko činjenica.

 

Prvo, farma puževa ima status farme, kao i farma krava, svinja...(iako je to zapravo vrt sa gusto posađenim salatastim biljkama koje ždere gomila puževa!) i mora biti propisno udaljena od stambenih objekata (300 m).

 

Drugo, većina tih 'zadruga' zapravo vrti biznis na tome da nađu naivce kojima će skupo prodati opremu i matično stado puževa. Opremu možete jeftinije nabaviti npr.u Italiji (postoje i jeftinija rješenja), a matično stado puževa treba skupiti u mjestu gdje ih namjeravate uzgajati, uz dozvolu ministarstva (u transportu ih ugine i do 75%, a promjene staništa utiču i na parenje).

 

Treće, te iste 'zadruge' vas onda ucjenjuju niskim otkupnim cijenama - a sa 2000 m2 nemate dovoljno veliku proizvodnju (treba najmanje 15-20000 m2) da idete direktno na tržište u Pariz, gdje su cijene 3-5 puta veće...

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Drugo, većina tih 'zadruga' zapravo vrti biznis na tome da nađu naivce kojima će skupo prodati opremu i matično stado puževa. Opremu možete jeftinije nabaviti npr.u Italiji (postoje i jeftinija rješenja), a matično stado puževa treba skupiti u mjestu gdje ih namjeravate uzgajati, uz dozvolu ministarstva (u transportu ih ugine i do 75%, a promjene staništa utiču i na parenje).

 

Treće, te iste 'zadruge' vas onda ucjenjuju niskim otkupnim cijenama - a sa 2000 m2 nemate dovoljno veliku proizvodnju (treba najmanje 15-20000 m2) da idete direktno na tržište u Pariz, gdje su cijene 3-5 puta veće...

 

 

 

Mozes li bit konkretniji ????

Po tvom ispada da su sve te zadruge prevaranti !

Niske otkupnine ? Mozes li dati link tih stranica gdje su cijene 3-4 puta vece !?

Postoji li adresa,web,link gdje se to sve moze kupiti u Italiji ?

Bez navedenog narusavas i vec toliko narusen duh poduzetnistva u tih zena !!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija