Jump to content

prekršajni sud - nepropuštanje pješaka hitno danas


eugenija1

Preporučene objave

dobila sam prekršajni nalog za nepropuštanje pješaka 21.05.2008

situacija se odvijala :

"...kretala sam se Jadranskim mostom u smjeru sjever i skretala desno prema Selskoj Cesti za koju postoje tri vozna traka . Kako se zeleno svjetlo na semaforu pali se ranije za automobile nego za pješake, skrenula sam prema Selskoj u lijevoj voznoj traci i u trenutku dolaska do zebre upalilo se i zeleno svjetlo na semaforu za pješake. Budući da su se pješaci nalazili sa moje desne strane vidjela sam ih i procijenila da mogu neometano proći i time ne dovesti u pitanje sigurnost pješaka. Pješaci su stupili na pješački prijelaz u trenutku kad i ja na zebru tako da nije bilo ometanja i nepropuštanja pješaka s moje strane. Policajcu je to sve bilo jasno i rekao da mi mora pisati kaznu jer možda netko njega kontrolira i da pišem žalbu ..."

 

žalbu su prihvatili jer sam dobila poziv na sud, međutim nisam sigurna kakva je praksa na sudu ... ovo mi je prvi slučaj... i koliki su troškovi u slučaju da budem okrivljena?

 

hvala puno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Počinili ste prekršaj iz čl. 133. st. 2. ZSPC-a kažnjivo po st. 4. sa 500 kuna.

 

Trošak suda je 150 kuna + mogući troškovi putnog prijevoza policijskog službenika ako ste poricali prekršaj.

 

Točno ovako kako ste napisali recite i na sudu. Na sudu je da Vas opomene ili kazni.

 

Zakon je okrutan prema vozačima i preferira pješake. Na žalost, uvjek bilo i ostat će.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Treba doslovno plakati zbog tih 500 kuna, a opet sa upitnim rezultatom.

 

Sud ima ovlast poništiti kaznu, izreći opomenu, umanjiti kaznu na 2/3 i potvrditi kaznu. Bodova nema.

 

Ja osobno za tih 500 kuna ne bih nikoga ni molio, ni plakao, niti bi se žalio, nego bi jednostavno platio tu kaznu u prvoj pošti.

 

Molio bih Vas da po dobivanju presude istu objavite ovdje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

a kad vam pauk pogrešno odveze auto ,policajac se ispričava jer uopće nije bilo prekršaja i kaže da svejedno morate platiti kaznu... pa još nekoliko tih sitnica skupi se Xx500Kn :( to se vjerojatno zove peh :))

hvala na savjetu, i javim sutra kako je prošlo ... kako mi se čini vjerojatno loše po mene ali nema veze ...

 

pozzzz

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

eugenija1 je napisao:

a kad vam pauk pogrešno odveze auto ,policajac se ispričava jer uopće nije bilo prekršaja i kaže da svejedno morate platiti kaznu...

Nećemo sad koristiti situaciju i mješati kruške i jabuke.

 

Da, ima situacija kad je parkiranje zabranjeno a nije kažnjivo, te postoji razlog za premještanje vozila. U tom slučaju se plaćaju samo troškovi premještanja što nije kazna već naknada.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija