Jump to content

Oslobođenje od upravnih pristojbi


borissamardzija

Preporučene objave

Neki dan sam za fakultet trebao vaditi rodne listove i domovnice u uredu državne uprave.

 

Kao svrhu sam upisao "upis na fakultet".

 

E sad, budući da mi u poreznoj upravi nisu htjeli izdati uvjerenje o dohotku (a morali su), pozvao sam se na ovaj članak zakona

 

Zakon o upravnim pristojbama

II. OSLOBOĐENJE OD PLAĆANJA PRISTOJBI

2. PREDMETNA OSLOBOĐENJA

Članak 7.

13. spise i radnje u svezi sa redovnim školovanjem učenika i studenata osim pristojbi za svjedodžbu po završenom školovanju ili diplomu

 

Gospođa matičarka i gospodin matičar su rekli da njih taj zakon ne zanima i da me na temelju toga ne mogu oslobodit plaćanja upravne pristojbe.

 

Zvao sam predstojnicu uprave gospođu Ljubicu Radovanić koja me također otpilila...

 

Jesam li u pravu? Molio bih nekoga da mi rastumači taj članak zakona.

 

Najljepše zahvaljujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na zahtjev stranke porezna uprava izdaje potvrdu o imovnom stanju na temelju koje se sranka oslobadja plaćanja upravnih, javnobilježničkih i sudskih pristojbi. porezna traženu potvrdu neće vam izdati ako prelazite cenzus dohotka i imate vredniju imovinu. dakle, da bi ste ostvrili pravo na oslobadjanje trebali ste im predoćiti potvrdu porezne. to da vam potvrdu nisu htjeli izadati ne stoji. ako je to tako trebali ste obratiti voditelju ispostave.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija