Jump to content

Slobodan pristup pomorskom dobru?


sholky

Preporučene objave

Na jednoj plazi u Splitu koja je inace na zemljistu u vlasnistvu opcine nedavno je moju djevojku i mene cuvar potjerao s plaze jer "mi ne smijemo biti tu, to mu je posao"

 

E sad, koliko ja znam pristup pomorskom dobru je 100% slobodan za sve bez obzira ciji je posjed i tko ima koncesiju, sjecam se jednog slucaja sa plazom na Hvaru koja je naplacivala ulaz, ali pravnici su rekli da s morske strane do te plaze smije svatko.

 

 

Problem je, ne mogu naci nista konkretno u zakonu o pomorskom dobru sto mi kaze da imam slobodan pristup, a htio bih imati nesto isprintano sto cu ponijeti sa sobom ako opet idem tamo pa to lijepo pokazati cuvari i (nadam se ne) policiji. :)

 

 

Zna tko konkretno gdje bi to moglo pisati?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani u Zakonu o pomorskom dobru i morskim lukama u članku 3. definiran je pojam pomorsko dobro.

 

Pomorsko dobro -je opće dobro namijenjeno općoj upotrebi ( plaže itd.)

 

 

Zakon o prostornom uređenju ( NN 76/07 )

članak 49.st.2

 

 

 

- osigurati slobodan pristup obali , prolaz uz obalu itd.

 

Vi trebate otići do općine ureda koji izrađuje prostorne planove i pitati kako je riješeno pitanje koji regulira slobodan pristup , da li je donijeta odluka o tome i koje su sankcije za nepridržavanje zakonskih odredbi .

 

Pozdrav !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Cekaj, zakon kaze da imam slobodan pristup, zasto bi mi onda uopce bilo vazno sto pise u prostornom planu?

Ako je prostorni plan negdje u suprotnosti sa zakonom, njihov problem, ukoliko ja mogu doci do plaze.

 

Sad, u praksi je ona odijeljena zidom i to bi zakonski mozda bio problem, ali zid se da preskociti. :)

 

I hvala puno, ovaj clanak 49. ne moze biti jasniji nego sto je :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani !

 

Niste dobro pročitali Zakon definira pomorsko dobro i kaže da tu spadaju i plaže .Član 49 .st 2- koji jasno kaže da pristup plaži i obalnom pojasu mora biti slobodan jeste iz Zakona o prostornom uređenju koji nalaže slobodan pristup .

 

Lokalna smouprava mora regulirati prostornim planom slobodan pristup moru i to je to .

 

Pozdrav !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija