Jump to content

Poslodavac ne želi isplatiti plaću


starcluster

Preporučene objave

Što napraviti?

Počeo sam raditi kao sezonac i nisam bio zadovoljan uvjetima rada.Nakon mjesec dana dao sam otkaz nakon čega je poslodavac rekao da mogu odmah otići,međutim nakon upita za obečanu plaću (3000kn kako i piše u ugovoru) poslodavac je rekao da plaću NEĆU dobiti jel sezonu nisam odradio do kraja (9.mj).

Mislim da mu i ne vrijedi slati inspektorat jel mislim da čovjek ima neke debele veze-budući da ima i radnike koji nisu prijavljeni i radnike koji su radili bez sanitarne iskaznice i ostalo...

Što napraviti?

Hvala svima.Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma obavezno ga prijavi državnom inspektoratu!

Ja sam imala sličan problem prošle godine i vjeruj mi,isplati ga se prijaviti,ma ako si bilo koji poslodavac uzme za pravo da može kršiti radnička prava i to teško kršiti,treba ga prijaviti pa neka odgovara za to,jer ako ga ti ne prijaviš,lako moguće da će si uzeti za pravo napraviti to opet nekom drugom!

Obavezno ga prijavi,bez obzira kakve veze ima!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo primjera o poslodavcu koji krši zakon i ima isto debele veze!

Nedavno sam opet prijavila bivšeg poslodavca državnom inspektoratu,koji je prijavu proslijedio i sanitarnoj inspekciji!

Inspekcije su izišle na teren i dobila sam dopis od sanitarnog inspektora u kojem piše da je nadzorom utvrđeno da objekt posjeduje određene prostorije koje su potrebne za obavljanje ugostiteljske djelatnosti,a koje zapravo NE POSTOJE!

Očito je da se radi o debeloj vezi ili mitu...

Šokirala sam se kada sam pročitala dopis,ali ima i za to lijeka,sada slijedi dopis načelniku uprave za sanitarnu inspekciju,vjerujem da ima inspektora koji pošteno rade svoj posao,bez obzira kako poslodavac imao debele veze!

Ljudi prijavljujte poslodavce koji krše zakon i štitite svoja prava!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Najbolje osobno otići u državni inspektorat i napraviti prijavu,ovisno o mjestu u kojem se nalazite i mjestu gdje se poslodavac nalazi!

Ako niste u mogućnosti osobno,onda je najbolja solucija poslati pismenu prijavu državnom inspektoratu u Zagreb i pismenu prijavu nadležnoj ispostavi državnog inspektorata u gradu u kojem poslodavac posluje,za svaki slučaj na obje adrese!

Na web stranici državnog inspektorata možete naći sve potrebne adrese nadležnih ispostava!

Ukoliko imate još bilo kakvo pitanje slobodno mi se obratite! :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija