Jump to content

sumnja u mjerenje brzine


gogs1

Preporučene objave

Jučer sam uhvaćen pri prekoračenju brzine u naselju. Ograničenje brzine na tom dijelu ceste je 70km/h, meni je izmjereno 101km/h što uz 10% "popusta" daje 90,9 km/h, a to znači 1000 kn kazne i 1 kazneni bod.

Ne poričem da sam vozio brže od ograničenja.

Imam 2 pitanja oko ovo mog slučaja:

1) da li da se žalim na točnost mjerenja brzine budući da je mjerni uređaj bio postavljen s desne strane dvotračnog kolnika, a ja sam vozio lijevom trakom tako da nisam nikako mogao biti "čelno" u odnosu na mjerni uređaj (kako stoji u Zapisniku, a u Zakonu nema točne definicije tog načina mjerenja koja bi rekla kakav točan položaj mora zauzimati uređaj u odnosu na vozilo), već bih rekao da sam bio bočno pod kutem cca. 5°?

2) kakva je mogućnost da tražim upozorenje umjesto kazne (jer u zadnjih godinu dana nemam evidentiranih prekršaja)?;

Hvala u naprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Već nekoliko puta je ovdje napisano " nisu me snimili čelno nego su stajali sa strane". Pa gdje će stajati nego sa strane?

"Nisu stajali sa moje strane nego sa suprotne..." Mili Bože, kakve li se gluposti sve neće izmišljati! Za one koji malo teže "kopčaju", čelno znači snimanje u dolasku vozila a postoji još i "u odlasku", i moš` mislit, nisu ovo napisali u zakonu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija