Jump to content

savjet molim , kredit - pravne posljedice


lara02

Preporučene objave

Ijako sam vidjela i procitala puno pitanja i odgovora slicnim mojem fali mi jos detalja.

 

 

Molim pomoc pravnim savjetom. Podigla sam kredit bez jamaca, garancija je bio polog djela novca u stambeni fond i moja placa. Nakon nekog vremena ostajem bez posla , ne placam kredit i sad mi je banka otkazala kredit. Sudski postupak je vjerovatno pokrenut posto nisam u mogucnosti podmiriti iznos. Nemama nikakve pokretne ni nepokretne imovine. Ne bjezim od obaveza placanja kredita al trenutno je takva situacija.

 

Sta se sada desava i sta meni banka moze, ako se nemogu naplatiti ovrhom. Da li imaju pravo dirati imovinu mojih roditelja ili bližnjih (u ugovoru nema nikakvih clanaka o tome)

 

 

Unaprijed hvala .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ništa ne mogu. Nemaš imovine, nemaš prihode, banka se nema na čemu naplatiti. U imovinu tvoje rodbine ne mogu dirati.

 

Sve što mogu je pokrenuti sudski postupak - pretpostavljam izravno ovrhu jer koliko znam banke u ugovor stavljaju odgovarajuće odredbe koje im omogućavaju izravnu ovrhu.

 

Kad dobiju rješenje o ovrsi, obveza koja je u njemu izražena ne zastarjeva 10 godina. Pa čim počneš negdje raditi, odnosno čim stekneš neku imovinu banka se može iz toga naplatiti. Naravno, za to moraju pratiti jesi li se zaposlila, odnosno jesi li stekla imovinu.

 

No ako je pokrenut sudski postupak i tebe moraju o njemu obavijestiti.

 

Ne daj se. Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija