Jump to content

rad preko ugovora o autorskom djelu ili naplata preko računa d.o.o.


foxy

Preporučene objave

Molim savjete i Vaše odnosno mišljenje!

 

Radim u branši fotografije i direktor sam d.O.o-a ( u sustavu je PDV-a ) koji nema zaposlenih.

 

Trenutno 90 % posla naplačujem bez računa ili ugovora.

 

Međutim došlo je vrijeme i moja odluka da sve poslove legaliziram i izdajem račune pa imam par pitanja oko isplativosti izdavanja računa preko d.O.o. ili na Ugovor o autorskom djelu.

 

Da li ja kao fizička osoba sa drugom fizičkom osobom mogu sklopiti ugovor o autorskom dijelu za fotografiranje ( isplaćuje se na žiro račun ) ?

Ako da koliko sam istražio na netu plaćam porez od 25% + prirez prema mjestu prebivališta.

Da li ja u tom slučaju prilikom uplate na moj žiro račun moram odmah platiti poreznoj i prirez gradu ili se to ide automatski.

Da li prilikom ispunjavanja PK kartice imam kakve olakšice ili ' otežice ' na osnovu tih prihoda?

 

Sad što se tiće d.O.o.

 

Što bih ja trebao imati kao dokument kada obavljam neki posao kao direktor d.O.o. ( predračun??? )

Prilikom izdavanja računa ja obarunavam PDV i poslije obračuna prihoda i rashoda plačam porez na dobit od 20% ???

 

Dakle ako se zbroji jedna i druga verzija bolje je raditi na ugovor o autorkom djelu ( porez je 25 % + prirez ) nego na račun d.O.o. - ako nemam velikih troškova pa prebijem prihode i troškove ( PDV 23% + porez na dobit 20 % )

 

Svaki je komentar i savjet dobrodošao.

 

Zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija