Jump to content

imovina nakon razvoda


Hrsamy

Preporučene objave

Pozdrav svima,

Ovo pisem u ime moje majke. Moji roditelji, moj brat i ja zivjeli smo u zajedno u stanu u Novom Zagrebu. Stan je bio na ime moje bake i djeda ( ocevi roditelji). Oni su preminuli i nakon toga ostavinska rasprava nije bila provedena jer je moj tata odlucio ignorirati problem.

Nakon sto je moj otac varao majku vise od 6 godina, zatrazio je razvod i moja majka je potpisala papire. U izjavi pred sudom izjavio je da nema nikakve nakane prodavati stan.

Nastavili su dalje zivot u istom stanu zajedno sa mojim bratom koji je trenutacno nezaposlen. Moj otac ne placa racune sto najcesce onda sredjuje moja majka.

Pred kraj, u zadnjih 2 mjeseca moj otac govori kako ce prodati stan. U tom slucaju moja majka i brat bi zavrsili na ulici. Moji roditelji su bili u braku preko 20 godina, zajedno su zivjeli sa roditeljima od mog oca i zajedno ulagali u stan. Ostavinka rasprava nije se desila za vrijeme braka.

Molim Vas za savjet. Sto bi bilo dobro uciniti u ovako kompleksnoj situaciji?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne možete baš puno učiniti.

 

Stan je očevo vlasništvo-nasljedstvo, i može ga prodati.

Ulaganja u stan su diskutabilna vrijednost, naročito ako se radilo o investicijskom održavanju, i ako je bilo prije dosta vremena.

Ako živite u stanu, normalno je da plaćate režije - to bi plaćali i da ste u iznajmljenom stanu, uz najamninu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru!

Ulaganje u stan smatram pod time da je moja majka ulozila vece svote novca pri otkupu stana. Nisam mislio na recimo odrzavanje, namjestaj i takve stvari.

Takodjer, pred sudom je izjavio da nema nikakve nakane za prodaju stana. Interesantno je da ostavinsku raspravu nije trazio za vrijeme braka vec nakon razvoda.

Dal postoji mogucnost neke zalbe? Ne razumijem kako je moguce da osoba zivi u braku 30 godina, i nakon rastave, druga osoba nema nikakva prava. Sto mislite o tome?

Puno hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija