Jump to content

djedovina


anajad

Preporučene objave

Nakon bakine smrti brat i ja naslijedili smo svaki jedan mali dio zemlje,a stric većinu.On u braku nema djece.Pošto je plakao za tim komadićima ja sam mu darovnim ugovorom to vratila no brat nije htio.Sad stric kaže da kad prođe 10 godina,a brat nije dolazio to održavati biti će bratu oduzeto i vraćeno stricu.Ide li to tako?Stric nije svoje nasljetstvo prenio gruntovno.Pošto je stric teško bolestan da li u slučaju smrti uz njegovu suprugu zovu mog brata i mene jer drugog roda nema.Odnosi su nam malo ćudni pa se pitam da li da i u tom slućaju opet darujem svoj dio? Hvala na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nema oduzimanja i vraćanja stricu kako on tvrdi. Ni govora!

 

Oni su suvlasnici na toj nekretnini i jednako se tretiraju.

Nema ni nikakvog roka ovdje.

Nakon stričeve smrti njegova supruga je jedini nasljednik. "Ostavitelja nasljeđuju prije svih njegovi potomci i njegov bračni drug" I nasljedni red čl.9. Zakona o nasljeđivanju.

 

Dakle vi i brat nemate pravo na nasljeđivanje i brat će biti i dalje suvlasnik nekr. ali onda sa suprugom strica.

Brat zadržava svoj dio nekr. koji je već naslijedio od svoje pok.bake, a supruga bi naslijedila onaj dio koji sada ima stric.

Ako pak stric nadživi suprugu vi i brat ćete tek u tom slučaju biti pozvani na nasljedstvo jer on nema svoje djece.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija