Jump to content

dugovanje za mirovinsko i zdravstveno nakon odjavljivanja obrta


black_jack

Preporučene objave

Prošle godine u 6.mj otvorio sam prijevoznički obrt a zatvorio ga ove godine sa 31. 03. U tom razdoblju nisam uplaćivao mirovinsko i zdravstveno. Još uvijek posjedujem kamion a dugovanje se svaki mjesec povećava i nakon zatvaranja obrta. Budući da trenutno nisam u mogućnosti izmiriti to dugovanje zanima me da li se i na koji način može zaustaviti rast dugovanja i na koji je sve način moguće da se naplati taj dug. Može li mi se dogoditi da mi s ovrhom sjednu samo na buduća primanja ili bi se ovrha mogla odnositi i na pokretnine i nekretnine(iako se ne radi o prevelikoj svoti 20 000 kn).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Bog daj crni-đek.

Malo je kasno al sam tvoje pitanje vidio tek danas.

 

Sličnu situaciju imao sam ja od 2003 do 2006. Obrt usluga projektiranja, preuzimanja rezane građe itd. vezano za drvo.

Radi nekih privatnih problema nisam plačao isto što i ti. bilo je u igri 50.000kn. Pošto je posao stao,zatvorio sam. E sad ide ono: Država sigurno naplačuje nama malima. Pošalju ti pismo sa rokom do kad da platiš dug. Ti ne olatiš jer nemaš novce ili platiš ko ja 30%, Isti ćs ti zapljeni pokretno imovinu (osobni auto na način da ti pošalje policiju koja ti u saobračajnu dozvolu udari PIsamce da auto nemožeš prodatin dok ne platiš dug. Istovremeno saznaju preko mirovinsnog gdje radiš i sjednu ti na 1/3 plaće: to sveljepo plaćeš dok radiš(usteže ti poslodavac). ako odeš opet te nađu oa ako nemožeš plaćati jer ne radiš ovezu ti autoodnpr. vrijednosti 10000E i prodaju ga za 3000 E ako si tolko dužan sa pravom da ga ti možeš prvi kupiti.

 

Moj saejet ti je plati odmah ka2ko god znaš!

 

POzdrav. :palacdolje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija