Jump to content

ostavina iza sestre bez potomaka


sunsurfer

Preporučene objave

Postovani!

Bakina sestra, inače udovica od 1997.god. bez djece, te nakon suprugove smrti bez provedene ostavinske rasprave, umire 2006.god. Jasno mi je da automatizmom u potpunosti naslijedjuje imovinu pokojnog joj supruga posto nisu imali djece. Od zivuće rodbine ima nećaka, tj. sina svog pokojnog brata i moju baku, tj. njenu sestru. Zanima me kako i na koji način pokrenuti ostavinski postupak! Odnosno dali se pokreću dva neovisna ostavinska postupka, tj. prvi za supruga pokojnice, a zatim za pokojnu sestru moje bake. Postoji li kakav rok zastare za pokretanjem istog? Tko je duzan pokrenuti ostavinski postupak, baka koja je bliži rod ili nećak? Napominjem da je to jedina živuća rodbina, odnosno da su pokojničini roditelji odavno preminuli, a osim moje bake, tj. njene sestre i jedinog djeteta tj. sina pokojnog im brata otale rodbine nema.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prvo pokrenite postupak iza pokojnice.

smrtovnicom + prijedlog za raspravljanje ostavine.

kad dobijete pravomoćno rješenje o nasljeđivanju iza nje, a u kojem će biti navedeni njeni nasljednici, onda se tek pokreće postupak iza njenog pok.supruga.

 

prijedlog za pokretanje postupka može podnijeti bilo tko od nasljednika samostalno ili svi zajedno. dovoljan je samo potpis/potpisi na tom prijedlogu za raspravljanje ostavine.

 

uz prijedlog (za pokojnog supruga) priložite i kopiju rješenja o nasljeđ. iza pokojne.(da se vidi slijed)

 

možete odmah i priložiti dokaze za imovinu: zk izvadak za nekretninu , kopije kartica računa i sl.

 

 

:-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija