Jump to content

pad sa travom novalja


maxsi

Preporučene objave

Pozdrav svima

 

Evo ovako ima par dan uhvaćen sam od strane krim policije u novalji sa 1,7grama trave,,nađena mi je plastična vrećića u džepu izjavio sam da je sadržaj u njoj trava da je moja i da je za osobnu upotrebu....imam 21 godinu i nikad prije nisan bija kažnjavan

 

 

dosta sam čitao ovaj forum i slične slučajeve stoga otprilike znam što me sljedi

 

moje pitanja su

 

1.kad su mi punuđeni (mislim da je bio zapisnik i jos jedan papir o preuzimanju predmeta)odbio sam potpisat na što mi je policajac rekao da ako to ne potpišem da me vode u policijsku postaju a ako potpišem slobodan san...sad me zanima kakva bi bila procedura u postaji i jesam li falio što sam potpisao te papire

 

2.pošto se to desilo u novalji a iz splita sam mogu li poslat kakvu zamolbu da se slučaj procesuira u splitu jer se namjeravam žalit na kazneni nalog

 

3.krimovac koji je našao paketić zavukao je ruku u moj džep nakon što je napipao i zamolio me da ga ispraznim,jeli ta pretraga u skladu sa zakoom i može li mi taj propust koristit na sudu

 

i na kraju kakvu kaznu prognozirate i što mislite kada mogu očekivat kaz.nalog ili poziv na prekršajni

 

jako mi je bitno da mi odgovorite jer mi je ovo ujedno šok studen sam prava i znam da će me ovo košta puno više od moguće novčane kazne (u smislu zapošljavanja)...priznajem da sam napravio grešku i kriv sam ali volio bi proć što jeftinije :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma da... dobro to sa uvjetnom kaznom je ok ali vidio sam par primjera sa ovog foruma na istu temu da je kazna za sličnu količinu 1.6grama bila otprilike 3000 kn ono kao da je to sudska praksa...

to je ipak previše ustvari nemogu vjerovat da se dodjeljuju tako velike kazne za tako malo količinu koja je po mom mišljenju beznačajna uz prilog ide da nikad prije nisam bio kažnjavan

 

mislite li da imam šanse da se ovo djelo okarakterizira kao beznačajno ili da prođem samo sa uvjetnom osudom bez novčane...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nisam siguran jeli moguce, ali koliko znam, ako kazneno odradis prije prekrsajnog, prekrsajna prijava se nece provest.. ak si me skontao, nije mi bas rijecnik kao u nekog pravnika..

 

ak ovo nije tocno, molim da me neko ispravi..

 

 

inace, sto se novcane kazne na prekrsajnom tice, moje iskustvo kaze da se ona dosta lako moze izbjec.. bitno da na pitanje o imovinskom stanju odgovoris sa "losije" ili "osrednje".. i obavezno napomeni da si student i da si sam placas studij (pa cak i ako je to mala lazh)..

 

tada bi za kaznu trebao dobit odlazak u savjetovaliste i pishanje od 3 do 12 mjeseci.. jest da ce ti to bit gnjavaza i oduzet hrpu vremena koje jedan student moze potrosit i na nesto korisnije, da nista konkretno tamo nece postic (al ce ti zato dijagnosticirat bogzna sta sve ne, jer ipak si pusio travu a to rade propaliteti, narkomani i klošari, a ne samo umjetnici i intelektualci), da ce kostat drzavu masne pare itd itd.. al boli te kiki, njihova su pravila, ti igraj po njima al si olaksaj maksimalno i usput budi cim veci teret drzavi.. mozda zbog toga jednom napokon skontaju koja je to sve farsa ubiti..

 

RAD ZA OPCE DOBRO FTW!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

idu oba postupka, naravno, ukoliko policija proslijedi kaznenu prijavu na drž. odvjetništvo, a to čine zbog svoje statistike i otkrivačke djelatnosti.

Pri izricanju kazne u kaznenom postupku , u slučaju da je prekršajni postupak prije završio, u kaznu se uračunava izrečena prekršajna kazna, jer u ovom slučaju postoji isti opis djela, isti činjenični supstrat...

napomena: ako je izrečena novčana kazna u prekršajnom postupku, a ista je predložena i u kaznenom postupku, treba obavezno staviti zahtjev za uračunavanje... :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

pozdrav svima

evo da se ponovo vratim na ova problem što sam iznio ovdje,dobio sam presudu pa mozda nekome pomogne ako ima sličan slučaj ....

 

po mom mišljenju prošao sam puno bolje od očekivanog,postupak pred općinskim sudom u Zadru sxe proveo bez mene (mogao sam se žalit i onda bi morao dolazit na glavnu raspravu i vjerojatno bi lošije prošao) Donijeli su presudu i kojoj normalno stoji da sam kriv i da se ocuđuem na mjesec dana zatvora-1 god uvjetno(ako u roku 1 godine počinim slično kazneno djelo idem u zatvor mjesec dana),također moram podmirit sudske troškove u izbnosu od 300 kn....

 

presuda mi je dosla na kucnu adresu(mozete i odbit preuzet ali vam šalju svako dva tri tjedna) s tim da morate potpisat osobno prvo dolazi plava kuverta na kojom je naznačeno da se radi o kaznenom i prekršajnom postupku,nakon 20 dana vam dolazi ponovo plava kuverta tj. nalog za izvršenje obveza iz presude i uplatnica...

 

prekrašajni sud obustavlja postupak jer je općinski izvršio svoj vec predhodno......

 

trebalo im je nekih 2 mjeseca za obradu ovoga k dijela

 

 

hvala svima na odgovorima,ocekivao sam puno goru presudu iako je i ova imalo svoju ulogu 8-) Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija