Jump to content

izvođač kasni s radovima??!!


beni

Preporučene objave

Evo mog problema.

kupio sam stan kad je bio u izgradnji, predugovor, ugovor.

U predugovoru stoji da će stan biti spreman za upotrebu do datuma xy. Međutim prošlo je više mjeseci a stan još nije za upotrebu, priključci...

Mogu li tražiti naknadu štete ili par pokrivanje stanarine koju sada plaćam svih ovih mjeseci a da ne spominjem kako mi još nije vraćena kapara.

postoji li neki zakon o takvim situacijama, napominjem da pismeno nismo dogovorili ništa o tome??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav!

 

U predugovoru odnosno ugovoru o kupoprodaji bi trebali biti navedeni penali za kašnjenje s radovima, mislim da oni ne mogu biti veći od 2% od ukupne ugovrene prodajne cijene i računaju se za svaki radni dan u iznosu 1 promil dnevno.

 

U slučaju ako kasne komunalna poduzeća s priključcima, a investitor je podnio uredan zahtjev, to se ne računa pod kašnjenje ukoliko drugačije nije dogovoreno.

 

Isto vrijedi s upisom građevine u katastar odnosno gruntovnicu ukoliko je investitor podnio uredan (čitaj kompletan) zahtjev, a sve nakon ishođenja dozvole o uporabi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa ako niste ugovorili ugovornu kaznu zbog zakašnjenja onda ne možete isto tražiti.

 

nejasno mi je da li je predugovor samo po nazivu ili i po sadržaju.

 

ako se radi o predugovoru onda imate mogućnost

 

1. tražiti ispunjenje ugovora (sklapanje glavnog ugovora) ako je protekao rok za sklapanje glavnog.

 

2. raskinuti ugovor zbog zakašnjenja nakon opomene ako nije fiksni rok

 

i sve to + naknada štete --- isto morate dokazati

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija