Jump to content

vijesti iz ministarstva


golum

Preporučene objave

evo uspjela sam ih dobiti

 

tajnica više nego ljubazna

 

doznala sam slijedeće:

 

rok počinje sredinom 10 mj pismeni dio

troškovi se plaćaju po primitku rješenja o vremenu polaganja

pismeni 3 dana

iz 3. radnje može se pisati sve ne samo presuda

nakon toga pregled pisanih radnji

iz svake se mora dobiti najmanje 6 bodova

povjerenstvo pregledava (rok od 6 dana)

 

obavještavaju nas 14 dana prije usmenog o padu ili prolazu

ako je prolaz usmeni u razmaku od cca 3 tjedna od pismenog

međutim previše prijava je stiglo tako da nisu sigurni

 

usmeni pred svim ispitivačima

najviše 4 polagača

kartice sa pitanjima koje će biti iste za svih

 

i to je to

 

broj koji sam zvala 013710800

i svaka im čast na strpljenju

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hi! U pravilniku piše da je za radnju iz kaznenog i građanskog potrebno najmanje 6 bodova, dok za treću radnju ne piše ništa, a koliko sam ja razumjela nije nužno da se radi o pisanju presude, moguće je tužba, odgovor na tužbu, žalba......ta treća radnja ne bi trebala biti presudna za prolaz! Ajde bar znamo da bi usmeni trebali krenuti od studenog:), to sa karticama i prisutnošću svih ispitivača tijekom ispita bi trebalo biti olakšavajuće! Odmah po završetku ispitivanja predmeta znaš da li si položio, jer ukoliko nisi ne nastavljaš ispit....mislim da se nemamo čega bojati :palac::fajter:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

evo, dobila sam ih i ja.

Žena je bila super ljubazna.

 

Rekla je za kartice da to nije u njihovoj domeni, odnosno da će se u 9 mj. sastati povjerenstvo i da će oni sastaviti pitanja i staviti ih na kartice. Rekla je da će tada sastaviti i točne kriterije za bodovanje presuda.

 

pitala sam i dal' će nam u rješenju napisati tko je u komisiji ili će biti na netu rekla je da će biti na netu ali da nam to više i ne igra veliku ulogu zbog kartica.

 

usmeni je isto rekla da će biti cca 3 tjedan nakon pismenog ali da nas je jako puno prijavljenih, više od 100!!!

 

rekla je da u dopuni prijave možemo navesti datum odgovaranja i da će to probat ispoštovat.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To da će kartice ovisit o pismenom je totalna apsurdnost, da je tako nebi se pismeni i usmeni ispit bodovao.... tek na kraju znaš da li imaš dovoljno za prolaz....to je kao dvojka ili petica....ukoliko dobiješ minimalan broj za prolaz isto prolaziš al ne sa 100 već sa 60 bodova...pa ne vidim ikakovu poveznicu između lošijeg pismenog i posebnih kartica!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja isto mislim da proaz na pismenom nema veze sa karticama.

 

Obzirom da će ispitivači sastavljati ta pitanja mislim da će samo samo utvrditi koja su im najvažnija pitanja i pomješati ih na kartice tako da će to opet biti pitanja sa legalisa, mislim da neće izmišljati toplu vodu.

 

Zamislite kako će taj ispit izgledati za godinu dana: svi će znati koja su pitanja po karticama i koji su brojevi kartica, pa to će bit full lako onda.

ah, blago se nama :vrti:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Čitala sam malo novi Zakon, i sad imam par pitanja (ispričavam se ako je već negdje odgovoreno, nisam vidjela):

 

1. Da li sada išta znači položeni državni stručni ispit (kao što je npr. prije "oslobađao" od polaganja 3 predmeta?

 

2. Nisu mi baš jasne te stručne radionice... to se obavlja u sklopu stručnog obrazovanja na sudu ili dodatno ili kako? (radim u državnoj upravi, pa me zanimaju mogućnosti i uvjeti polaganja ispita iz te perspektive :-) )

 

3. Piše da se zahtjev radi obavljanja vježbe na sudu podnosi predsjedniku suda - pretpostavljam predsjedniku općinskog, ali s obzirom da se vježba, prema Zakonu treba obavljati i na sudu II stupnja... jesam li u pravu?

 

4. Nigdje ne mogu naći odluku ministra pravosuđa o troškovima, tj. zanima me koliko košta stručno obrazovanje na sudu i sudjelovanje u stručnim radionicama (ispit = 1450 kn?)

 

Hvala strpljivima i upućenima! ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pismeni u 10 mjesecu počinje u terminu od 12-16.10. prijavljenih do sada nas je 170 svi polažemo u istom terminu. Gdje će nas strpat?

usmeni počinje u 11. mjesecu od 9 na dalje ? opet pitanje kamo će sa nas 170 održavati usmeni kad komisija smije ispitivati samo 4 osobe . Znači opet više komisija u jednom danu na različitim lokacijama ?

?????????????????????????????????????????????

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Onda im cijeli sustav bodovanja odlazi kvragu.

 

Mislim da će se bodovat jer u zakonu i pravilniku stoji da svaka radnja nosi 10 bodova ali piše da se pada pismeni ispit i da se ne može pristupiti usmenom ako se ima manje od 6 bodova iz radnje iz građanskog i kaznenog (dakle tu su ispustili 3. radnju). Tako da mislim da će bodovati 3. radnju ali da ako netko bude imao manje od 6 bodova da će moć na usmeni.

 

Ma oni sami ne znaju šta bi sa sobom pa još ni pozive nismo dobili a 15. dan je jučer bio. tko zna što će još bit do usmenog.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

golum je napisao:

ja ne znam šta da kažem

 

poslala sam prijavu u 08 mj. za 10 mj. a pala sam ispit u 6. mjesecu da bi mi javili da ne mogu pristupiti do 12. mjeseca

 

Golum, ja sam upravo prije minutu-dvije razgovarala s tajnicom u Ministarstvu i potvrdila mi je da je taj rok od 6 mjeseci bilo prethodno tumačenje(to tumačenje je bilo - ako si polagao po starom zakonu, za tebe vrijedi i rok ponovnog polaganja po starom zakonu :-? )ali da su se u međuvremenu usuglasili i zaključili da se na sve kandidate primjenjuje novi zakon i da je rok za ponovno polaganje 4 mjeseca. :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

metuzalemka je napisao:

ona treća radnja koju biramo neće uopće bodovati! Tako da eto, barem se oko toga ne morate sekirat....

 

Ma, bravo. A time se kao, ne diskriminira nas, koji najviše iskustva imamo u radnom i trgovačkom pravu. :zao::palacdolje:

 

 

 

a zašto je onda pišemo ako se ne boduje možda nas žele više dana gledat kako se mučimo :misli::misli::misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija