Jump to content

rad na dva radna mjesta


ivaaan

Preporučene objave

U krajnjem očaju i sporosti hrvatske administracije, pokušati ću svoj problem riješiti ovako.

 

Po struci sam dipl. oecc. a ujedno i imam licencu za voditelja turističke poslovnice s kojom sada radim. Kako sam dobio drugi posao u drugom gradu (PUNO RADNO VRIJEME), htio bi ostati raditi za tu turističku agenciju u kojoj sada radim kao drugi posao.

 

Pitanje je sljedeće: Kako to napraviti? - ZAKONSKI!

 

Informacije koje dobijam su različite a nitko mi nije dao konkretan savjet niti pomoć.

 

Kontaktirao sam sljedeće:

- Zavod za zapošljavanje

- Odjel za gospodarstvo županije Splitsko-dalmatinske

- Poreznu upravu

- Turističku zajednicu grada Splita

- Udrugu turističkih vodiča

- Hrvatsku gospodarsku komoru

- Inspekciju rada

- Odjel za turizam županije

 

Nitko mi nije dao konkretne informacije i nitko ne zna kako mi pomoći.

 

Plaćanje duplih doprinosa nije problem, kao ni brojna ostala davanja državi. Bitno je da ta licenca ostane u toj agenciji da oni nastave raditi.

 

Komora mi je rekla da ne smijem po ugovoru o djelu već mi predlažu da idem s ugovorom o autorskom djelu ili intelektualnom vlasništvu. Situacija je specifična, no ja vas molim za brzi odgovor jer uskoro idem raditi na to drugo mjesto.

 

Hvala puno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znam sve to. A u obrtničkoj komori mi danas rekli da kao mogu, ali da nisu sigurni po kojem ugovoru. No, rekli su mi da se samo neka plaća porez državi i da su svi sretni.

 

Pa da li se licenca za voditelja turističke poslovnice može klasificirati kao autorsko djelo? :S

 

Specifičan je problem... :(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija