Jump to content

ostavinska u Djakovu


Dare

Preporučene objave

molim za pomoć:

Može li mi netko odgovoriti zašto je sud djakovo proglasio moga brata vlasnikom imanja iako su svjedoci pisali oporuku i to jedna rodica i jedna susjeda,a 90 dana nakon pokopa pokojne majke.jedan odvjetnik je pisao žalbu protiv lažne oporuke a drugi odvjetnik me uputio na županijski sud a treći odvjetnik je trebao godinama da naplati moju trečinu imanja koju mi nisu mogli oduzeti, a nužni dio je oduzet kao u izreci.

kako čitam ovaj forum to je sve bilo protuzakonito a ja sam sve izgubio i skupo platio odvjetnike.

može li se tu ponoviti suđenje ili kako to ide u HR

Ja živim u njemačkoj

unaprijed hvala na pomoči

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uh, koji košmar od pitanja. molimo preciznije postavite pitanje.

 

ostavinski postupak u RH nije "suđenje". do postupka pred sudom dolazi tek kad se osporava valjanost i istinitost oporuke što je kod vas očito već pokrenuto i traje. dok se taj postupak parnice ne okonča (dakle dok Rješenje o nasljeđivanju ne postane pravomoćno) ne može sud nekoga "proglasiti vlasnikom " kako vi pišete. sve stoji i čeka se završetak tog postupka.

Jeste li primili kakvo Rješenje? I što je u njemu navedeno? :-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na dopisu:

Evo da probam još jednom ukratko pošto moj dopis nije objavljen

Majka je umrla 11. 11. 1997

Poziv za prvu ostavinsku koju smo sporazumno odgodili bla je 03. 02. 1998.

Oporuka pisana sa podpisom svjedoka postoji od – 06. 02. 1998

Moj Odvijetnik podnosi tužbu protiv nevaljanosti oporuke 16. 10. 1997.

I tu ja saznajem da je moj brat proglašen vlasnikom a ja gubim i nužni dio kao u izreci.

Uzimam drugoga Odvjetnika prvo za savjet, koji me upućuje na Županijski sud ali bez pozitivnih rezultata za mene a trjalo je jako dugo sa bezbrojnim telefonatima iz njemaćke za Hrvatsku kao i sa prvim Odvjetnikom.

Neko Suđenje je bilo ali ja nisam primio nikakav poziv.

Tek treći Odvjetnik me uputio na skupu parnicu da naplatim svoju trećinu koju mi nisu mogli oduzeti odnosno nisu znali da postoji inaće bi i to izgubio kao i nužni dio.

To je isto mukotrpno i skupo bilo i jako je dugo trajalo.

Procijena Kuće je izrećena u Formuli a oćigleno daleko ispod cijene u korist moga brata.

Ima li pravde za nas koji privremeno nismo u domovini a želimo se jednoga dana vratiti

Pozdrav Dare

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija