Jump to content

Pravo služnosti - vodovod


DrMarko

Preporučene objave

Prije godinu dana sam kupio zemljišnu parcelu na kojoj sam izgradio kuću. Kroz parcelu prolazi vodovod, cca. 5m unutar parcele paralelno sa regulacionom linijom. Vodovod je izgrađen 80-tih godina prošlog stoljeća, sumnjam da i postoji kakav projekt tog vodovoda. Od prijašnjeg vlasnika sam tražio da li postoji kakav ugovor između njega i Vodovoda o služnosti prolaska vodovoda, jer u mom Izvatku iz zemljišnih knjiga pod C nema upisanog nikakvog tereta. Problem je sljedeći, kada sam kontaktirao ljude iz Vodovoda vezano za priključak, napomenuo sam im na prolazak vodovoda kroz parcelu i da li postoji mogućnost sklapanja kakvog Ugovora, u slučaju da je potrebno izvršiti sanaciju cijevi, jer se mora kopati u dvorištu, i tko snosi troškove sanacije uređene okućnice, na što su mi rekli da oni sve vrate u prvobitno stanje, ali je to ostalo sve na riječima i neće da sklope Ugovor. Isto, tako zanima me da li imam pravo na kakvu novčanu naknadu ili neki drugi oblik zadovoljštine (besplatan priključak), na što su rekli da nemam pravo. Što mi je činiti????

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija