Jump to content

invalidska mirovina


costa

Preporučene objave

poštovani,može li mi netko odgovoriti na slijedeće:u prvom mjesecu ove godine otišao sam u invalidsku mirovinu zbog profesionalne nesposobnosti za rad a koja je nastala uslijed povrede na radu dok sam obavljao poslove krim. inspektora u mupu.kao izračun su uzeli 40 godina staža iako ja sa benificiranim imam oko 28 pa uslijed toga mi nisu računali braniteljski staž.zanima me da li postoji mogućnost za braniteljsku mirovinu koja bi sigurno bila povoljnija od ove?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

costa je napisao:

poštovani,može li mi netko odgovoriti na slijedeće:u prvom mjesecu ove godine otišao sam u invalidsku mirovinu zbog profesionalne nesposobnosti za rad a koja je nastala uslijed povrede na radu dok sam obavljao poslove krim. inspektora u mupu.kao izračun su uzeli 40 godina staža iako ja sa benificiranim imam oko 28 pa uslijed toga mi nisu računali braniteljski staž.zanima me da li postoji mogućnost za braniteljsku mirovinu koja bi sigurno bila povoljnija od ove?

 

za braniteljsku mirovinu morate imate ozljedu ili bolest vezanu uz domovinski rat....

 

ne idu svi branitelji u istu mirovinu jer nemaju oboljenje ili ranjavanje vezano za domovinski rat pa samim time i ne ispunjavaju uvjete za istu...

 

ali mislim da sa navršenih 60 godina života imate pravo zatražiti najnižu braniteljsku mirovinu ako će vam to biti povoljnije...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

po zakonu ako ste hrvatski branitelj, a idete u civilnu mirovinu bilo opću ili invalidsku vama će se gledati što vam je povoljnije ili vaša civilna mirovina zaslužena vašim radom ili vojna .najprije se izračuna jedna , pa druga i zatim vam se odredi po vas najpovoljnija. u ovom slučaju trebali bi dobiti naj nižu braniteljsku mirovinu.kada su vam odredili ovu mirovinu i kad dobijete riješenje za inv. mir. zbog profesionalne nesposobnosti za rad predajte zahtjev kod vašega lječnika opće prakse za novu medicinsku obradu te uz nove nalaze specijalista zatražite mirovinu zbog opće nesposobnosti za rad koja je od ove gore navedene veća oko 15%. puno uspjeha .. pozz. :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

gitara2009 je napisao:... zatražite mirovinu zbog opće nesposobnosti za rad koja je od ove gore navedene veća oko 15%. puno uspjeha .. pozz. :kavica:

Iako u postu ima još nekih terminoloških nedorečenosti, preko ove se ipak ne može tek tako prijeći odnosno točno je: pod istim uvjetima (elementima izračuna) iznos mirovine zbog opće nesposobnosti za rad je veći od iznosa mirovine zbog profesionalne nesposobnosti za rad za 25%.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Duro je napisao:

gitara2009 je napisao:... zatražite mirovinu zbog opće nesposobnosti za rad koja je od ove gore navedene veća oko 15%. puno uspjeha .. pozz. :kavica:

Iako u postu ima još nekih terminoloških nedorečenosti, preko ove se ipak ne može tek tako prijeći odnosno točno je: pod istim uvjetima (elementima izračuna) iznos mirovine zbog opće nesposobnosti za rad je veći od iznosa mirovine zbog profesionalne nesposobnosti za rad za 25%.

 

i sam sam u mirovini zbog profesionalne nesposobnosti za rad , na prošloj komisiji mi je rečeno da je razlika 15% , stoga me raduje ako je vaša tvrdnja točna ... pozz. :namiguje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

poštovanio evo vam mog izračuna za inv. mirovinu zbog prof. nesposobnosti za rad:osobni bodovi 69,6580xmirovinski faktor 0,8i aktualna vrijednost mirovine 57,59 što iznosi 3209,28 a da je opća nesposobnost onda je mirovinski faktor 1,0 što iznosi točno 4011,60 znači 802,32 kune bi bila veća a u postocima to je točno 25 % više.ove podatke sam vam pročitao iz mog rješenja od 08.01.2009. godine. pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija