Jump to content

Kako konzumirati svoja prava prema zakonu o radu


cigo1

Preporučene objave

Poštovani,

prvo sam mail poštom tražio od poslodavca(ja sam na bolničkom lječenju)

Krajem 07.mj.og.

-da mi urući Ugovor o radu koji mi primjerak nikad nije dao.

-da mi urući sve obračune plača koje mi nije dao( a to su svi iz prošle godine, kada sam kod njega i počeo raditi i obračun plaće za o6.mj og.)

-da mi urući radni knjigu

Na ugovoreni sastanak otišao je moj sin. Od trženog dobio sam smo primjerak ugovora i obračum pl. za o6.mj.

U mail-u krajem 08.mjog

a i poštom čiju sam povratnicu dobio potvrđenu 09.09, upozorio sam ga na propuste koje je učinio ne ispunivši moje zahtjeve u cijelosti, ai na nove

-u ugovoru oradu u jednom čl.stoji "naknadu prijevoza do visune mjesečne karte gradskog prijevoza poslodavac će radniku isplatiti najkasnije do 20.tog u mjesecu.Naknada se isplačuje srazmjerno broje ostvarenih sati rada."Tu mi je naknadu isplačivao u prošloj godini uredno 600kn koliko ona i stoji,a onda je prepolovio na 310u ovoj g.Zatražio sam da mi isplati zaostatke.

-Iz obračuna plače za o6. mjesec vidljivo je da mi nije isplatio prekovremene sate (Na bolovanju sam od polovice 07.mj:pa sam zatražio da mi i to isplati do 10-og o.m.

Upozorio sam ga ukoliko se ponovo ogluši na moje opravdane zahtjeve da ću tražiti zakonsku zaštitu svojih prava.

Moje je pitanje što točno moram učiniti ukoliko mi se poslodavac ne "opameti".Dakle je sam pronašao u ZOR-u a i uz pomoć ovog foruma(hvala svima)prekršaje koje je učinio, samo neznam kako ću toćno kozumirati svoja prava. :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija