Jump to content

podjela imovine nakon razvoda braka


bodulka

Preporučene objave

Trebali biste dati više podataka - koliko ste bili u braku , kada je stan kupljen, koliko je kredita otplaćeno do razvoda...

 

Ako zatražite uknjžbu, morali biste preuzeti i otplatu (dijela)kredita, a potrebna je i suglasnost banke; ukratko, to je teško provesti u praksi.

 

Otplaćeni dio kredita za trajanja braka bračna je stečevina. Možda je bolje postići dogovor o isplati polovice tog iznosa?

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ukoliko se radi o založnom pravu na nekretnini, za raspolaganje vlasničkim pravima u smislu tabularnog prijenosa vlasništva (cijele ili dijela nekretnine), suglasnost banke nije potrebna, budući da vlasnik može raspolagati svojom nekretninom.

 

Međutim, založno pravo prati nekretninu i ono tereti svakodobnog vlasnika te nekretnine. Vlasništvo se, dakle, može promijeniti, no založno pravo ostaje kao teret te nekretnine. To znači da založni vjerovnik (banka) ima pravo pokrenuti hipotekarnu tužbu (odnosno, u slučaju sudske ili javnobilježničke hipoteke- direktno ovrhu) protiv vlasnika nekretnine, ma tko on bio.

 

Fiducijarni prijenos nekretnine učinjen banci, a radi osiguranja tražbine je nešto drugo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na vasem odgovoru!

Moram napomenuti da je od razvoda braka proslo godinu dana,da li je to kakav problem?

Znaci meni bi sada bilo najbolje uzeti odvjetnika i dignuti tuzbu protiv bivseg supruga te traziti uknjizbu na stan?

Isto tako, imamo pokretinu tj auto koji je kupljen na kredit,kao nosioc kredita i vlasnik vozila pisao se je bivsi suprug,auto je unisten u prometnoj nesreci a kredit nije u cijelosti otplacen (jos 3 i pol godine),ja se vodim kao jamac te mi je sada sijela ovrha na placu.

Znam da kao jamac sam duzna otplacivati taj kredit ali sta mogu napraviti da izbjegnem to placanje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija