Jump to content

maloljetan skrivio nesreću,kako izbjeći naplatu osiguranja


tihca

Preporučene objave

maloljetan sam skrivio prometnu sa registriranim skuterom bez vozačke dozvole sudarivši se s automobilom,prilikom nesreće ozljeđen sam pa je na mjesto nesreće došla policija i napravila zapisnik,tako da ću dobiti kaznu za upravljanje bez vozačke dozvole,o naplati štete automobila je dogovoreno da ga pokrije osiguranje od skutera,auto je završio na servisu i osiguranje je podmirilo sve troškove,nakon mjesec dana dolazi mi zahtjev za potraživanje štete koja je nastala na autu od 16000kn jer sam vozio skuter bez vozačke,osiguranje to navodi u zahtjevu,navodi i mogućnost otplate duga u obrocima ili oprost duga uz određene uvjete(a to bi bilo životno osiguranje...)

 

Što mi mogu,skuter je u vlasništvu oca!jel mogu njega teretiti pošto sam maloljetan?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da vožnja bez vozačke dozvole koj je prekršaj nema veze sa isplatom štete osiguravajuče kuče ako je skuter bio uredno osiguran te osiguravajuča kuča nema pravo potraživati isplačenu naknadu od vas za isplačenu štetu na vozilu a nezgodu koju ste vi skrivili osim ako je bilo teže ozlijeđenih osoba te je i po toj osnovi osiguranje isplačivalo. Predlažem da se vezano za to dobro informirate da ne bi kasnije bolila glava od iznosa zajedno sa kamatama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

fakincina je napisao:

Mislim da vožnja bez vozačke dozvole koj je prekršaj nema veze sa isplatom štete osiguravajuče kuče ako je skuter bio uredno osiguran te osiguravajuča kuča nema pravo potraživati isplačenu naknadu od vas za isplačenu štetu na vozilu a nezgodu koju ste vi skrivili osim ako je bilo teže ozlijeđenih osoba te je i po toj osnovi osiguranje isplačivalo. Predlažem da se vezano za to dobro informirate da ne bi kasnije bolila glava od iznosa zajedno sa kamatama.

 

to sam i ja mislio,od ozlijeđenih sam bio ja vozač skutera,slomljena ruka,dok vozač auta nije bio,a to je sve potvrdila policija

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

fakincina je napisao:

Mislim da vožnja bez vozačke dozvole koj je prekršaj nema veze sa isplatom štete osiguravajuče kuče ako je skuter bio uredno osiguran te osiguravajuča kuča nema pravo potraživati isplačenu naknadu od vas za isplačenu štetu na vozilu a nezgodu koju ste vi skrivili osim ako je bilo teže ozlijeđenih osoba te je i po toj osnovi osiguranje isplačivalo. Predlažem da se vezano za to dobro informirate da ne bi kasnije bolila glava od iznosa zajedno sa kamatama.

Evo ja ću mladog gospodina informirati da osiguravajuća kuća sa punim pravom regresno potražuje isplaćenu štetu.

 

ZAKON O OBVEZNIM OSIGURANJIMA U PROMETU

Članak 24.

(1) Osigurana osoba gubi prava iz osiguranja u sljedećim slučajevima:

2. ako vozač nije imao važeću vozačku dozvolu odgovarajuće vrste ili kategorije, osim ako je za vrijeme poduke iz vožnje vozilom upravljao kandidat za vozača motornog vozila, uz poštivanje svih propisa kojima se ta poduka uređuje

 

Pošto se radi o maloljetnoj osobi glavobolja slijedi roditeljima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo ja radim u osiguranju pa da pojasnim.

 

U ovakvim slučajevima je potreban minimum dobre volje tebe kao štetnika da se javiš osiguranju, da napišeš zamolbu za djelomični oprost duga, malo navedeš par razloga, da si nezaposlen, mlad, lud, da imaš brata, sestru kojeg roditelji također uzdržavaju...

Ne znam o kom se osiguranju radi, ali kod mene bi to sa npr. 15 000 kn na kraju ispalo možda 4000 kn na 24 rata...

 

A o tim nekim životnim osiguranjima i sličnim "posebnim uvjetima" nema ni govora. Taman bi trebalo da tako netko neodgovoran tko nije spreman na suradnju ni kad je kriv dođe u osiguranje (životno ) pa da ga poslije ganjamo zbog neplaćanja premije!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ledast je napisao:

Evo ja radim u osiguranju pa da pojasnim.

 

U ovakvim slučajevima je potreban minimum dobre volje tebe kao štetnika da se javiš osiguranju, da napišeš zamolbu za djelomični oprost duga, malo navedeš par razloga, da si nezaposlen, mlad, lud, da imaš brata, sestru kojeg roditelji također uzdržavaju...

Ne znam o kom se osiguranju radi, ali kod mene bi to sa npr. 15 000 kn na kraju ispalo možda 4000 kn na 24 rata...

 

A o tim nekim životnim osiguranjima i sličnim "posebnim uvjetima" nema ni govora. Taman bi trebalo da tako netko neodgovoran tko nije spreman na suradnju ni kad je kriv dođe u osiguranje (životno ) pa da ga poslije ganjamo zbog neplaćanja premije!

 

 

Osiguranje je Jadransko,znači životno osig. ne dolazi u obzir,jel mi može osiguravatelj pomoći ili ko u pisanju žalbe,jer da je spreman pomoći mogao je navesti odmah ovaj primjer o djelomičnom oprostu duga

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nema tu žalbe frende!

Odi u Jadransko, ustvari bolje tvoji roditelji, i dogovorite obročnu otplatu duga ili policu životnog (sklapaš s Agram Life - to ti je i naj bolja solucija). Traži oprost kamata.

 

Inače ti slijedi tužba, vjerojatno dan prije zastare.

 

Nema veze što si maloljetan, ako si stariji od 14.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija