Jump to content

copy/paste-da li je to legaln?


raffaello

Preporučene objave

Poštovani,

 

zanima me kad postavljam nekakav "tuđi" teks na internet stranicu da li kršim autorska prava ili neka druga prva?

Znači da objasnim, recimo ovako surfam internetom i naletim na nekakav teks koji mi se sviđa, i kopiram ga i postavim na svoju internet stranicu, da li kršim autorska prav ili neka druga prava?

Napomena, ispod tog teksta kojeg sam objavio, napisao sam izvor odakle sam ga preuzeo.

 

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 8 mjeseci kasnije...
  • 11 mjeseci kasnije...

Dali je to kao vic?

Ako ga ti izmisliš i ispričaš,svi koji ga ispričaju prekršili su nešto i ti ih možeš tužiti ?

Right?

Onaj tko je smislio zakon o tome,vjerojatno je napravio kojih par tisuća propusta...Jer tekst je satavljen od riječi koje je smislio netko drugi a riječi su sastavljene od slova koja je smislio netko treći xD

Ludnica lol :smijeh:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
  • 2 mjeseci kasnije...

Pa sad... veliki dio interneta funkcionira na taj način, tj. manji portali preuzimaju vijesti i tekstove od većih i stavljaju kod sebe. Neki čak ni ne navode izvore. Po meni, svakako bi trebalo navesti izvor ako je neka općenitija vijest, a ako je neki bas originalini, strucniji tekst mislim da bi bilo dobro kontaktirati autora prije kopiranja samog teksta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija