Jump to content

molim pomoć - kako se riješiti zlostavljača


ivana251

Preporučene objave

ukratko,razvela sam sa mukom prije tri godine,dobila skrbništvo nad mlt.sinom(9 god),imovinu sam ostavila njemu,i svoju i zajedničku,sve samo da nas pusti na miru.odo je podiglokazneni prijedlog,mup prekršajni,sve je palo u vodu,moje mišljenje zato što je branitelj-hrvi.Dijete ga ne želi vidjeti,ne želi niti čuti za njega ali czss tu ima svoje prste i oni su da se održavaju kontakti iako smo u drugome gradu.sada trenutno traje nadzor rod.skrbi pa ne mogu provesti sudsku odluku(na koju sam se žalila do iznemoglosti). dijetetu je trajno narušeno psih.zdravlje.niti jedan argument nije dovoljan za oduzimanje roditeljske skrbi njemu,čak niti činjenica da nema kontakta već tri godine,da ga se dijete još uvijek boji... sada imamo novi život,njegov očuh ga želi posvojiti i dati mu prezime,ali i tu niz problema..kako išta napraviti a da to bivši na sazna,jer zbog njegovog ponašanja živimo obavijeni velom tajne,nitko ne zna niti gdje smo.ako ima ikakav zakonski akt koji bi mi pomogao,molim vas pomozite

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Koji su razlozi da dijete ne želi vidjeti oca?

Kažete "nema kontakta već tri godine,da ga se dijete još uvijek boji... "

Ovakva situacija kako opisujete kad dijete ne želi vidjeti jednog roditelja nije normalna, čak brojni primjeri gdje je roditelj osuđeni zlostavljač dijete ga je željelo vidjeti osim u slučajevima kad je dijete bilo izloženo dugotrajnoj manipulaciji=zlostavljanju.

Koji su razlozi da otac nije vidio dijete 3 godine?

Koji su razlozi za uvođenje nadzora?

"Sada imamo novi život" možda ga vi i imate, ali vašem djetetu je njegov biološki otac jedini.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije tri godine smo napustili obiteljski dom,tada smo bili jedno vrijeme pod zaštitom zbog učestalih prijetnji,također zbog sporosti sustava u donošenju presuda i zbog uloženih žalbi sve se odužilo,a tada je czss izrekao mjeru nadzor nad roditeljskom skrbi,soc.rad.koji prati nas je sama izjavila da dok traje nadzor neće biti kontakata i susreta ukoliko dijete to ne želi.Dijete je šest godina bilo izloženo i psihičkom i fizičkom zlostavljanju.Još uvijek se nalazi u tretmanu psih.bolnice za djecu,dg.PTSP,noćni strahovi,noćno i dnevno mokrenje,hiperkinetski poremećaj.Kada sam napisala novi život mislila sam na oboje,jer čovijek koji je sada uz njega za njega je tata kakvog je želio i kakvoga sada ima.On ga zove tata i za njega drugi ne postoji.Za biološkog oca ne želi niti čuti jer je dovoljno velik da pamti i razumije što mu se dogodilo.I nemojte misliti da sam jedna od onih ogorčenih koje djecu okreću protiv muža,jer ja sam prva koja ga je ohrabrivala da pokuša vidjeti oca,ali kao i drugi bezuspješno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na isto mišljenju,da bio.otac bi trebao biti lišen roditeljske skrbi,ali u našoj državi to je nemoguća misija,s time više što je on hrv.branitelj i hrvi,pa stoga nije niti osuđen za kaznena djela.A to što on želi preko djeteta nastaviti maltretirati i osvećivati se,jer za njega smo mi bili njegovo vlasništvo,a ne ljudi.to nikome ništa,czss to smatra "on je neutješan,njemu jako nedotaje dijete...bla,bla.."A to isto dijete je godinama sustavno zlostavljao.I nakon što sam nakupila pun registrator dopisa i pokucala na bezbroj vrata,rješenja niti na vidiku.Htjeli bi normalno živjeti,a ne se skrivati i bojati svakog vozila koje sliči njegovom kada smo vani. Čekat ću možda se nađe netko ko uistinu može nekako pomoći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

i još jedna stvar,moj bivši suprug je osoba kojoj je godinama trebala stručna pomoć,a on ju i danas odbija,oboljeli od ptsp-a??!! njemu se lakše bilo liječiti udri šakama po nezaštićenom i slabijem od sebe.Toliko o stručnoj pomoći,a ja sam bila blesava pa trpila i davala sve od sebe da mu pomognem,i eto mi hvala. :tuzan:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ivana251, ja sam branitelj i imam problem (možeš pročitati pod mojim upitom). ZAR JE MOGUĆE DA TI NITKO NEMOŽE POMOĆI, šalu na stranu al Ljudi recite joj šta da radi, ja bih sada otišao i popričao sa tim likom (što je trebao netko stručan napravit) Uf sad bih svašta rekaoooooo!!!

To da trebaju stručnu pomoć, pa halo vidi se tko treba stručnu pomoć.

Sori na zauzimanju prostora al bar vidiš da netko vidi problem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nažalost, još uvijek je prilično raširen stav prilikom preporuke stručne pomoći (riječnikom koji se ima priliku uokolo vrlo često čuti): "pa to je samo za bolesne", "nisam ja kriv/a", "nek to traži onaj drugi" i sl.

 

Naime, zatražiti stručnu pomoć kad se ljudi nalaze u situacijama koje na njih negativno utječu ili se s njima teško nose ili čak samo očekuju da se s nečim neće uspješno nositi- nije ništa čudno niti nenormalno.

 

Stoga, između ostalog, preporuka za traženjem stručne pomoći (dugotrajne uznemirujuće situacije, ishodi pokrenutih postupaka suprotni od očekivanja, kontinuirani strah, nitko ne zna gdje su itd.) nije "optužnica", a niti nedobronamjeran savjet.

 

Obzirom na neuspjehe u pokušaju lišavanja oca prava na roditeljsku skrb, prijave za nasilje u obitelji, žalbi na odluku suda, te predhodno navedenog, možda je najjednostavnije zasada ostvariti da se susreti i druženja odvijaju pod nadzorom stručne osobe?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja nesto ne razumijem,kakva vidanja pod nadzorom ako to taj otac ne zeli,pa zenu i malog nije kontaktirao 3god.,a i zasto savjet u stilu tko pametniji popusta,pa upravo na taj nacin se ne stiti zlostavljani djecak i njegova majka,moje misljenje je da covjek koji nema svjest za svoje potomstvo nece nikad niti imati,a nase sudstvo i zakon ne reagiraju dok se ne dogodi zbilja nesto strasno, a onda pojeo vuk magare,a onda se nade neki pametnjakovic koji kaze to se nije smjelo dogoditi.a sto se tice strucne pomoci ona ne bi trebala kad bi netko reagirao na ovakve situacije i pomogao zrtvama,bar bi mirnije spavali i znali da ima nade i da postoji ljepsi zivot,strucna pomoc ne treba kad se reagira pravovremo i sta ste se neki okomili na zenu koja pati,vjerujem da nije sanjala o ovakvom zivotu i da je kao i svi mi htjela normalnu funkcionalnu obitelj,briznog oca i muza itd.moj laicki savjet nadi dobrog odvjetnika,vjestaka i ne boj se i takvi jednom natradaju.lijep pozdrav!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

"ja nesto ne razumijem,kakva vidanja pod nadzorom "

 

Djetetovo pravo i interes su susreti sa oba roditelja, pa čak i u slučajevima kad je roditelj bio osuđeni zlostavljač. Sa takvim roditeljem institucije prvo trebaju raditi, a onda omogućiti susrete sa djetetom pod nadzorom.

Ne želim ovdje iznositi primjere ima ih kod nas, a vama preporučujem noviju literaturu na tu temu.

Ako hoćete dodatno pojačati zlostavljanje,otuđenje djeteta onda ga izolirajte, odvedite ga u "sigurnu kuću". Učinite upravo ovo što se desilo u navedenom slučaju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uostalom u ponedjeljak 12.10.2009. u sklopu emisije Normalan život u 14 i 35 pogledajte temu "Ometanje odnosa sa djetetom".

 

U četvrtak 15. 10.2009. u sklopu emisije Hrvatska uživo vjerovatno ide slična tema, trebala bi biti gošća

dr. Buljan Flander, bit će poučno za sve one koji misle da je dijete njihova privatna stvar te da mogu bez posljedica po dijete manipulirati kako hoće.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dragi gringo,poslije "ja nesto ne razumijem ..."ide nastavak teksta,koji si preskocio procitati,ocito,ovdje nije nitko malouman pa da misli da su djeca privatna stvar, a ti mi molim te reci cemu ironija i pametovanje,mi znamo sto zakon kaze, a isto tako znamo kad je netko zlostavljac,onda je zlostavljac,koliko je primjera bilo da su nekog pustili pa je odmah pocinio istu stvar, i sad mi molim te objasni kako taj covjek moze bit normalan i podoban roditelj?!uostalom kad je taj zakon tako bitan sta nije onda u prvom interesu zastititi zrtve zlostavljana.po tvome je znaci ajmo pomoc zlostavljacima, a majka i djeca da mu budu dio terapije, ili zapravo nisi bio ironican nego eto tek toliko da malo zapapris ovu raspravu!?dajte zeni normalan savjet, a ne ju smatrat nekom ludakinjom koja ne zna sta cini i kao manipulira s djetetom,prestrasno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

poštovani"gringo" svatko ima pravo na mišljenje.raspravu na forumu sam pokrenula iz razloga da pokušam dobiti pravi savjet od stručne osobe ili savjete ljudi koji su u sličnim ili istim iskustvima.ovaj forum je predviđen sa svrhom da ljudi svojim iskustvima pomognu jedni drugima.ispravite me ako griješim.moja rasprava nije pokrenuta kako bi se nekoga provociralo niti se ja osobno želim s nekime prepucavati,ja sam ovdje sa svrhom traženja pomoći u bilo kojem obliku,a vama ako je do prepucavanja,na krivom ste mjestu.hvala na razumijevanju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uloga ovog foruma nije samo da bi pomogli ljudima koji im je put kako ostvariti ono što žele, već i ukazati na moguće ishode koji nisu ni približno u skladu sa njihovim htijenjima, a to nije nikakva rijetkost- uostalom, primjetili ste to i u vlastitim iskustvima.

 

Moguće varijante za ono što majka djeteta želi postići (nikakav kontakt s ocem) su:

- zabrana susreta i druženja (koja ne mora biti vječna)

- lišavanje oca prava na roditeljsku skrb (koje sud ga može vratiti kad prestanu postojati razlozi radi kojih je oduzeto)

O tome odlučuje sud, a CZSS je u svim postupcima nezaobilazan (imenovanje posebnog skrbnika za slučaj B također).

 

Posvojenje nije moguće dok nema pretpostavki za to, a odnose se na oca. Obzirom da majka nije skrbnik, na nju se ne odnose odredbe o skrbnikovoj suglasnosti i sl.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

'odo je podiglo kazneni prijedlog,mup prekršajni,sve je palo u vodu, moje mišljenje zato što je branitelj-hrvi.'

 

1. Ovo nije nemoguće ali je malo vjerojatno. Očevi koji su branitelji, uglavnom bivaju za obiteljsko nasilje i osuđeni - to što su branitelji, najčešće automatski posluži kao dokaz da imaju ptsp i uredno provode vrijeme u zatvorima čak i kad nema validnih dokaza da su počinili nasilje, 'zbog uvjerljivosti majke'. Zato se to masovno koristi u slučajevima brakorazvoda. I zato, nažalost, ima branitelja koji tu časnu ulogu skrivaju pred Centrima, što se često događa da im se samo temeljem toga podatka minimiziraju kontakti s djetetom. Super je, prvenstveno za dijete, da Centar gdje Vi pripadate nije upao u tu shemu.

 

2. Svrha je stručne pomoći u idealnom slučaju da čovjeku pomogne steći perspektivu i lakše uvidjeti svoje mogućnosti i opcije, kao i posljedice tih opcija te na taj način lakše učini izbor koji je u interesu djeteta i riješi problem. Ako nemate problem, ispričavam se za takav savjet.

 

3. Tema emisije 'Normalan život' se nažalost odgađa zbog spriječenosti gostiju, ali će biti u skorije vrijeme.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ananas,

pročitao sam cijelu tvoju rečenicu, a namjerno sam izostavio dio, ti još jednom sve iz početka pročitaj pa ćeš možda shvatiti zašto sam to učinio.

"a isto tako znamo kad je netko zlostavljac,onda je zlostavljac"

Tko to mi?

Ne želeći relativizirati niti opravdavati bilo kakav oblik zlostavljanja, ali previše je nedužnih ljudi provodilo noći po pritvorima jer su se našli tamo neki koji znaju kad je netko zlostavljač.

 

ivana251, nisam siguran kome si uputila riječi "ako je vama do prepucavanja" ili možda smatraš da ako ne dobiješ podršku

da je to prepucavanje?

Za dijete je izuzetno bitno da je barem jedan roditelj stabilan, nadam se da ćeš razmisliti o već iznesenim savjetima, prije svega radi djeteta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

"sta bi bilo kad bi bilo",ajmo sad polemizirat na siroko,ma daj molim te,ivanina situacija je takva kakva je,konkretno je trazila savjet, a ni podrska joj nije na odmet, ja ne pisem o krivo optuzenima, nego o zlostavljacima koji to jesu, a to je njen bivsi muz, vjeruj mi ova zena je za mene hrabra zena. ivana samo naprijed!!! :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

"bartleby"ne znam koji sud je osudio branitelja-hrvi kao zlostavljača ali znam da ovaj sud na kojem je moj predmet bio nije.unatoč svim dokazima,psih.vještačenju,dokaz bolnička dokum.djeteta,kopija presude da je bio na uvjetnoj zbog pokušaja ubojstva i da ne nabrajam.Meni kao svjedoku čak nisu htjeli osigurati zaštitu prilikom dolaska na ročište,strava i horor,a da ne spominjem koliko su banalnih propusta napravili,i eto moj ishod se zna. :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija