Jump to content

Prisilna prodaja zajedničke imovine?


Disturbed

Preporučene objave

Poštovani,novi sam član ovoga foruma,no već ga duze vrijeme pratim.Imam veliki problem za koji molim pomoć.Naime nakon djedove smrti ja i moj stric smo naslijedili nekretninu svaki u 1/2 dijela.Nekretnina je građena 1963 godine i u koju nije bas puno ulagano.Podovi su propali,fasada otpala itd.Moj stric kao vlasnik pola dijela zahtjeva da se kuća proda za 60 000 Eura sto je daleko vise od njene realne vrijednosti koja je cca 40 000 E.Zanima me slijedeće,dali postoji sudski postupak koji bi stricu odredio prisilnu prodaju nekretnine po procjeni sudskog vjestaka.Dakle da vjestak za nekretnine procjeni njenu realnu vrijednost i da se po toj cijeni kuća mora prodati.Zaboravio sam napomenuti da je kuća prizemnica i da nema nikakve osnove za provedbu etažiranja.Unaprijed hvala na svim odgovorima......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani !

Suvlasnici traže razvrgnuće suvlasničke zajednice , mogu predložiti geometrijsku diobu , a ako nije moguće onda se ide na civilnu diobu.

Vještak procjeni stvarnu vrijednost nekretnine i to je osnov za prodaju kuće na javnoj dražbi .Cijeli postupak ide sudskim putem .

 

Ako se objekt ne proda na prvoj dražbi , tada se cijena nešto smanjuje i ide se na drugu dražbu .

 

Pozdrav !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija