Jump to content

Molim pomoć-oboren pješak


jomarossa

Preporučene objave

Prije nekoliko dana sam bio sudionik saobraćajne nesreće u kojoj sam kao vozać osobnog automobila oborila pješaka.

Naime semafori nisu radili te je na raskrižju bila totalna gužava pješak je pretrčavao cestu između automobila te mi je izletio pred auto.

To se desilo na zebri ja ga nisam vidjela jel se samo pojavio između atomobila.

Vozila sam brzinom oko 5-7 na sat onako polako ulazeći u križanje te je on naletio i ja sam ga oborila.

Pješak se ustao i rekao da mu nije ništa te da je sve u redu.na moje izinstranje sam pozvala Hitnu Te prometnu policiju.

Pješaka je hitna pregledala i nije iamo nikakvih ozljeda te su ga odmah pustili.

Koje su sada posljedice za mene koje me kazne čekaju , dali me on može tužiti.

Svedoka nije bilo a križenje je bilo puno vozila i nitko nije stao da vidi šta je sa pješakom a ja nisam tražžila da neko stane jer sam odmah izašla van da vidim kako mu je.

Šta da radim.

Već sam nekoliko dana pod stresom htjela bi znat kako je ta osoba a nisam uzela njegove podatke od šoka u kojem sam bila.

 

Molila bih Vas za bilo kakvu pomoć! :place:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zvala sam nadleznu policijsku postaju a oni su mi rekli da idem kod suca za prekršaje.

Za zapisnik su rekli da će stići na kučnu adresu.

Neznam jel je to normalna procedura pošto mi je to prva (i nadam se zadnja)nesreča takvog tipa.

Broj od gospodina nisam dobila a zeljela bih ga cut da vidim kako je.

Sad Vas molim da mi neko kaže okvirno koje me sankcije čekaju.

Nadam se da necu zavrsiti u zatvoru zbog toga.

Znam da nemate iscrpne informacije ali svaka pomoć bi mi doro došla.

Petpetica je napisao da je možda kriv pješak.

Mislim kako bi on mogao biti kriv kad sam ga ja oborila na zebri.

Moli Vas za savjet!

Unaprijed se zahvaljujem za svaku pomoč!

 

:-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Pred par mjeseci sam pokrenuo temu: tko prvi na zebri - njegova zebra. Pogledajte odgovore.

Sad citam u svicarskim novinama da je oslobodjen vozac slepera kojemu je na zebri podletila 6 - godisnja djevojcica pod prikolicu i pritom poginula jer je on bio prvi na zebri i nije kriv sto je dijete prebrzo vozilo i nije stalo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Poštovani,

 

Upravo mi je stigao hitni postupak za sud!

Rekli ste da Vam navedem po kojim me člancima terete.

Članak 111 i članak 160 prkršajnog zakona

počinjen prekršaj po:

čl:134 stavak 3,kažnjivo po čl:134 stavak 5, primjenom čl:293 stavak 1 zakona o sigurnosti u prometu.

Molila bih Vas lijepo ako mi možete rastumaćiti šta to sve znaći te šta me čeka ?

Za svaku informaciju Vam svima od srca zahvaljujem!!!!!

:-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

2.000 kn + 2.000 kn = 4.000 kn

 

 

Ako se na obilježenome pješačkom prijelazu prometom ne upravlja uređajima za davanje prometnih svjetala ni znacima ovlaštene osobe, vozač je dužan pješačkom prijelazu približavati se sigurnosnom brzinom tako da ne ugrožava pješake, odnosno tako da može zaustaviti svoje vozilo da bi propustio pješake koji su već stupili na pješački prijelaz.

 

U slučaju iz stavka 1. ovoga članka na kolniku s dvije ili više prometnih traka za promet u istom smjeru, zabranjeno je prolaženje pored vozila koje je zaustavljeno ili usporava ispred pješačkog prijelaza da bi propustilo pješake

 

Novčanom kaznom u iznosu od 2.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač ako postupi suprotno odredbi stavka 3. ovoga članka

 

Ukoliko izazvana prometna nesreća u kojoj ima ozlijeđenih osoba, kaznit će se počinitelj prekršaja novčanom kaznom propisanom za taj prekršaj uvećanom za iznos do 2.000,00 kuna.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

rubens je napisao:

2.000 kn + 2.000 kn = 4.000 kn

+ troškovi očevida + 1 negativan prekršajni bod.

 

Moguće izricanje zaštitne mjere zabrane upravljanja vozilom one kategorije kojim je počinjen prekršaj u trajanju od 1 do 3 mjeseca.

 

Ukoliko je počinitelj sklon težim prometnim prekršajima, moguće je izricanje zabrane za sve kategorije, max 24 mjeseca.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija