Jump to content

registracija vozila


ivan_pu

Preporučene objave

kupujem polovan skuter

u ugovor sam stavio da registarske pločice ostaju kupcu (meni) jer smo na istom registarskom području prodavatelj (Rovinj) i ja (pula)

 

mislio sam ovjeriti takav ugovor u Rovinju

pa onda odem s vlasnikom da on skuter u MUP Rovinj odjavi sa sebe,

pa zatim sa skuterom otići u pulu, platiti porez i na tehničkom se pojaviti s Ugovorom, prometnom, knjižicom, policom osiguranja i eventualno potvrdom o odjavi iz Rovinja (ne znam da li izdaju potvrdu ili do upišu u dokumentima)

nakon toga odem na MUP i to svje dovršim i skuter je na mene upisan

 

jesam li što preskočio ili pogrešno naveo, i da li su sve ovo nužni koraci

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Potreban vam je kupoprodajni ugovor i odjava vozila ukoliko se na radi o istoj policijskoj upravi. I naravno plačen porez. Kupoprodajni ugovor možete ovjeriti kod bilo koje javnog bilježnika u RH. Za ovjeru ugovora niste bitni vi nego prodavatelj skutera. Ukoliko je skuter registiran nemorate ga ni voziti na tehnički nego idete samo sa papirima za promjenu vlasništva.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

fakincina je napisao:

Potreban vam je kupoprodajni ugovor i odjava vozila ukoliko se na radi o istoj policijskoj upravi. I naravno plačen porez. Kupoprodajni ugovor možete ovjeriti kod bilo koje javnog bilježnika u RH. Za ovjeru ugovora niste bitni vi nego prodavatelj skutera. Ukoliko je skuter registiran nemorate ga ni voziti na tehnički nego idete samo sa papirima za promjenu vlasništva.

 

znam

ali da li mogu ikako izbjeći da vlasnik - prodavatelj ide odjaviti vozilo u svoju policijsku postaju

 

naime, mi smo na istom registarskom području (PU Istarska) i tablice ostaju kupcu

samo što on unutar PU Istarske spada pod PP Rovinj, a ja pod PP Pulu,

 

da li je nužno da on u PP Rovinj odjavi vozilo

ili mogu i bez odjave po plačenom porezu napraviti si nove dokumente na tehničkom te zatim otići u svoju policijsku upravu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija