Jump to content

hitno


PETRAANA

Preporučene objave

Započela sam radni prije 3g. uvijek na određeno (6mj.),prošle godine (u 10mj.) sam otišla na porodiljski koji je trajao kroz cjelu ovu godinu do prije 10 dana kad sam se morala vratiti na posa jer zadnji ugovor me veziva sa 5 radnih dana ujedno su mi prošle 3g na istom radnom mjestu (12 dana)te sam očekivala ugovor za stalno kao sto mi je i bilo kazano.

Upravitelj me nazvao i obavjestio da nemoram doći raditi tih 5 dana jer da je radno mijesto ukinuto(zaposlio je svoju žena)također mi je kazao da nemam pravo na otpremninu ,na godišnji i da mi neće isplatiti ovih 5 dana do kraja ugovora.

Može li me tko savjetovati i kakva su moja prava.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

PETRAANA je napisao:

Započela sam radni prije 3g. uvijek na određeno (6mj.),prošle godine (u 10mj.) sam otišla na porodiljski koji je trajao kroz cjelu ovu godinu do prije 10 dana kad sam se morala vratiti na posa jer zadnji ugovor me veziva sa 5 radnih dana ujedno su mi prošle 3g na istom radnom mjestu (12 dana)te sam očekivala ugovor za stalno kao sto mi je i bilo kazano.

Upravitelj me nazvao i obavjestio da nemoram doći raditi tih 5 dana jer da je radno mijesto ukinuto(zaposlio je svoju žena)također mi je kazao da nemam pravo na otpremninu ,na godišnji i da mi neće isplatiti ovih 5 dana do kraja ugovora.

Može li me tko savjetovati i kakva su moja prava.

 

petraana,

ukucaj na googlu NN 137/04 "zakon o radu" čl.15. st.2. vidjet ćeš "maglovit odgovor.. Mislim da nečeš moči ništa isposlovati u svoju korist. ( ja nisam pravnik). Možga će ti se javiti neko od stručnih ljudi, pravnika. Nebi bilo z goreg da odeš nekom od njih(takvom koji se bavi radnim pravom). :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zakon o radu kaže da se ugovor na određeno može propisivat do 3godine,nakon čega te je poslodavac dužan za stalno zaposlit,kod tebe je to specifično,ali ugovor na određeno odnosno na 6mj,i istekom ugovora prestaje važit,bez ikakvih obaveza teško da ćeš tu kaj iskemijat,a platit ti mora do zadnjeg dana koliko ugovor vrijedi,ili s datumom odjave

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija