Jump to content

adaptacija tavana


monar

Preporučene objave

imam kucu blizu kvatrica u zagrebu, kuca je na medji (u cosku, dakle granici s 2 susjeda)...osnova je gradjena prije 68 i 2 puta renovirana i dogradjivana poslje sa dozvolama (bilo je nekih tuzbi, ali su sve odbijene tako da je valjda sve ok s papirima)...ona neka ukupna povrsina izgradjenih objekata mi prelazi 400m2, ali je manja od 600 (neznam kak se to tocno zove, to mi je rekla zena u jednom od gradskih ureda ako je to bitno)

 

neznam da li sam dao dovoljno podataka, ali zanima me nacelni odgovor, tak da mogu smisliti okvirne zelje prije nego angaziram arhitekte i sl

 

zelio bih podici tavan i napraviti si stan u potkrovlju...

-dali je to moguce prema sadasnjim zakonima i uz koje uvjete ?

-ukoliko nije moguce podici cjeli krov, da li je moguce napraviti one "kucice" na krovu

 

hvala puno :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U principu ako pitate arhitekta o tome (a naknadno će vam izrađivati dokumentaciju koju ćete mu platiti) daće vam kvalitetan odgovor, ili posjetite web stranice Ministarstva zaštite okoliša o važećim uredbama i propisima.

 

Ukoliko ne mjenjate objekt u pogledu vanjskih gabarita i namjene nemorate (generalno govoreći) ishoditi posebnu dozvolu. (ovisno naravno o kakvoj vrsti zahvata se radi koja recimo utječe na statiku zgrade itd)

 

Postoji određena dopuštenost za izdizanje krova te tzv kučica, o čemju je upoznat arhitekt, ili dežurni referent Gradskog ureda za izgradnju grada.

 

Puno sreće:)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za zahvat na objektu kojim se mijenja vanjski izgled (čak i za malu 'kućicu' na krovu), potrebna je dozvola za rekonstrukciju-dogradnju objekta. Potrebni su projekti i sve ostalo kao i da gradite cijelu kuću.

Ako ste na međi, potrebna je izričita suglasnost susjeda, i to svakog suvlasnika, ako ih ima više.

 

Nova mjerila urbanističkog planiranja ograničavaju koeficjente izgrađenosti i iskoristivosti parcele- moguće je da danas više ne biste mogli izgraditi ni tako veliki objekat kakav je izgrađen na toj parceli.Ako je tako, dogradnju sigurno ne će dozvoliti.

 

Možda bi bilo mudrije da samo uredite postojeći tavan u stambeni prostor bez zadiranja u vanjski izgled.

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija