Jump to content

pomoć


sanjab

Preporučene objave

Dobar dan imam pitanje vezano za Obrt!

Ja sada trenutno radim,a završila sam za Wellnes & Spa terapeuta i Aromamasera,interesirame proizvodnja domačih proizvoda od eteričnih ulja,sapuna,koznetike!

U koju grupu ovo spada,što je potrebno imati koju školu,dali se isplati obrt ili firma?

Htjela bih otvoriti da imam u ponudi proizvode sva ulja i aromaterapiju te masaže!To bi bila ko neka cjelina.

2.- kod izrade domačeg sapuna,krema,ulja kako ja to mogu prodavati? Jel netko to treba odobriti zbog kvalitete,cijene?

Molim za pomoć!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Niste napisali koja Vam je stručna sprema,jer obzirom da navodite proizvodnju sapuna i sl., da bi ste otvorili obrt morate imati najmanje završenu SSS-kemijski smjer ili zaposliti kemičara.

Ukoliko otvarate poduzeće nije Vam uvjet stručna sprema.

 

Po klasifikaciji djelatnosti otvarate sljedeće:

skupinu 20.4 i to

20.41.-proizvodnja sapuna,deterdženata,sredstava za čišćenje i poliranje i/ili

20.42.-proizvodnja parfema i toaletno-kozmetičkih preparata

20.53.-proizvodnja eteričnih ulja

 

Proizvedene proizvode morate testirati u najbližem biotehnološkom laboratoriju ili zavodu za javno zdravstvo te ukoliko zadovolje kvalitetom,hrvatska gospodarska komora Vam izdaje certifikat nakon čega ih možete staviti u prodaju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija