Jump to content

Dosjelost u mom slučaju Da ili Ne


Karabeg

Preporučene objave

E ovako imam i ja jedno pitanje zapravo tumačenje da mi netko ponudi.

Državljanin sam BIH na Jadranskoj obali moja majka je suvlasnik u vikend kuću u kojoj nisu rješeni imovinski odnosi.Naime u tu kuću nitko ne dolazi od ostali suvlasnika i suposjednika već 20 godina,u cijelom tom periodu sve sanacije..plaćanje obaveza vršimo upravo mi.Dali postoji način da sud u RH utvrdi pravo vlasništva dosjelošću mojoj majci i ujaku jer ove druge nije uopce briga za tu kucu.Kuća ima svu potrebnu dokumentaciju ali jos iza bake nije pokrenut ostavinski postupak. Dali prema vašem zakonu vrijedi takodjer pravilo da savjestan i zakonit posjednik i vlasnik može tužbom ustati protiv ostalih suvlasnika i upisati se tako u zemljišne knjige jer očito je da druge za tu kucu boli briga,čak su nam nekoliko puta prijetili ovršnim postupkom...

Ako ne može tužba za stjecanje vlasništva dali ima mogućnosti da se naša ulaganja u tu nekretninu pravično zaštite

unaprijed hvala

Ako vam sto treba iz BIH prava tu sam ...javite se :D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

E ovako imam i ja jedno pitanje zapravo tumačenje da mi netko ponudi.

Državljanin sam BIH na Jadranskoj obali moja majka je suvlasnik u vikend kuću u kojoj nisu rješeni imovinski odnosi,no problem je u tome što još niti iza njenog umrlog oca niti majke nije izvršena ostavinska rasprava.Naime u tu kuću nitko ne dolazi od ostali suvlasnika i suposjednika već 20 godina,u cijelom tom periodu sve sanacije..plaćanje obaveza vršimo upravo mi.Dali postoji način da sud u RH utvrdi pravo vlasništva dosjelošću mojoj majci i ujaku jer ove druge nije uopce briga za tu kucu.Kuća ima svu potrebnu dokumentaciju ali jos iza bake nije pokrenut ostavinski postupak. Dali prema vašem zakonu vrijedi takodjer pravilo da faktički posjednik može tužbom ustati protiv ostalih suvlasnika i upisati se tako u zemljišne knjige jer očito je da druge za tu kucu boli briga,čak su nam nekoliko puta prijetili ovršnim postupkom...

Ako ne može tužba za stjecanje vlasništva dali ima mogućnosti da se naša ulaganja u tu nekretninu pravično zaštite

unaprijed hvala

Ako vam sto treba iz BIH prava tu sam ...javite se :D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija