Jump to content

Dokazivanje vlasništva zemlje


neno007

Preporučene objave

Pozdrav svim forumašima!

 

Imam kao i mnogi od Vas problem oko vlasništva nad zemljom.

 

˝Imam˝ zemlju za koju nemam potrebne dokumente.

Moj tata i stric kupovali su zemlju od ljudi i nasljeđivali doživotnim uzdržavanjem. Kako moj tata nije odlazio u grad stric se je upisao samo u katastru kao posjednik dok u gruntovnici nije. Njihovom smrti to su nasljedila stričeva djeca-posjednici dok je u ZK-listu umrla osoba. Kupoprodajnih ugovora više nema.

 

Stričeva djeca voljna su da se ja upišem kao posjednik u katastru. Zanimalo bi me dali ja imam pravo tužiti umrlu osobu temeljem svjedoka kao friško upisani posjednik a na temelju izvjave sadašnjih posjednika da već 30 godina posjedujem navedenu zemlju ili nečeg sličnog a imam i potvrde da sam upravo ja plačao porez na zemlju.

 

Molim Vas savjet kako najlakše rješiti problem da napokon postanem vlasnik zemlje.

 

Puno hvala!!! :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zahvaljujem ali još molim za dodatni savjet. Pravi vlasnik zemlje je u stvari osoba kojoj se 50-tih godina gubi svaki trag jer je navodno otišla u Ameriku. Po starosti je vjerojatno pokojna ali to nitko0 ne zna.

 

Kako se rješava problem sa dva svjedoka i tuženjem nepoznate osobe jer ne postoji nikakav dokument da je osoba mrtva.

 

HVALA

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani !

Ako je osoba po starosti već trebala biti pokojna , tada trebate pronaći njene nasljednike , i ukoliko je posjed zakonit tada ustajete tužbom za utvrđenje prava vlasništva i dva svjedoka trebaju posvjedočiti da ste Vi u zakonitom posjedu najmanje dvadeset godina .U uredu za katastar trebate povjeriti tko je registriran kao posjednik i temeljem čega -posjed se također nasljeđuje , trebate vidjeti da li je ista osoba upisana u gruntovnici i u katastru .Ako ste Vi registrirani u katastru kao posjednik , tada je stvar jednostavna Vi ustajete tužbom protiv nasljednika .

 

Pozdrav !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani !

 

Mrtva se osoba ne može tužiti niti joj se može postaviti staratelj kao osobi nepoznata boravišta je nema uvjeta za to .Za pokretanje ostavinske treba smrtovnica osoba koja je preminula u SAD-u može se preko interneta dobiti smrtovnica , ako se znaju podaci .Smrtovnica se plaća 10 U$.

Svakako krenite od katastra .

 

Pozdrav !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija