Jump to content

odlazak u mirovinu


26miha

Preporučene objave

recite mi dali mi se isplati ići u mirovinu i kako će mi se računati!!!

imam 13 (1991-1992) mjeseci HV,status dragovoljca i trenutno manje od 20 % HRVI na temelju ranjavanja. također imam 16.g. u MUP-a (1993-2009). ove godine mi je dijagnosticiran PTSP,Pokrenuo sam postupak obnove za priznavanje statusa HRVI.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dali mi tko može reći kolka bi mi bila mirovina??????

imam 13 mjeseci hv,status dragovoljca i 22.g. staža u mup-a sa benificijom. interesira me jer memup-ova komisija skinula zbog lječničkih razloga a ujedno obnavljam postupak za utvrđivanje hrvi jer mi je priznato manje od 20 % na temelju ranjavanja. u policiji imam zvanje viši policajac (šef smjene, dali se to posebno računa prilikom izračuna mirovine?????????

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Puno ovisi o vašoj liječničkoj dokumentaciji. Trebate ići na vještačenje (u HZMO) - procjenu radne sposobnosti i tada će visina mirovine uvelike ovisiti o tome daju li vam opću ili profesionalnu nesposobnost za rad (ako vam uopće daju). Normalno prije toga bi trebali s nalazima ići kod specijaliste medicine rada i njegovu ocjenu. Naprocjenu preostale radne sposobnosti vas po obradi upućuje vaš liječnik opće prakse. Ne vznam, da li ste tražili savjet ove vrste, a ako sam u nečemu pogriješio neka me neiko ispravi. :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

recite mi dali mi se isplati ići u mirovinu i kako će mi se računati!!!

 

Više nema kalkuliranja da li se isplati ili ne,s obzirom da niste prošli lječnički pregled u Šarengradskoj pitanje je vremena kakda će vas i pod kojim uvijetima umiroviti...

 

 

 

imam 13 mjeseci hv,status dragovoljca i 22.g. staža u mup-a sa benificijom. interesira me jer memup-ova komisija skinula zbog lječničkih razloga a ujedno obnavljam postupak za utvrđivanje hrvi jer mi je priznato manje od 20 % na temelju ranjavanja

 

Najpovoljnija opcija za vas bi bila ostvariti status HRVI temeljem kojeg vam se uvečava čin do tri puta te ostvariti pravo na inv.opču mirovinu... ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Planina, pitanje uopće nije "glupo".

Ako je čovjek neiskusan na forumu i raspituje se za svoja prava, to ne znači da se prema njemu treba arogantno postaviti.

 

Uostalom, prisjeti se koliko si ti bio upoznat sa svojim pravima kad si se registrirao na ovaj forum, a od tad si se prilično osokolio.

 

Ponekad je bolje ne napisati ništa.

 

Hajd se malo opusti i razmisli drugi put prije nego se "latiš pera".

 

Evo ti linkovi za opuštanje (uključi i pojačaj zvučnike):

 

http://www.youtube.com/watch?v=uBM-OqmkVUI

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mrljavac je napisao:

Planina, pitanje uopće nije "glupo".

Ako je čovjek neiskusan na forumu i raspituje se za svoja prava, to ne znači da se prema njemu treba arogantno postaviti.

 

Uostalom, prisjeti se koliko si ti bio upoznat sa svojim pravima kad si se registrirao na ovaj forum, a od tad si se prilično osokolio.

 

Ponekad je bolje ne napisati ništa.

 

To vam je planina veliki kao planina "pitanje je sad" - ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bivši sam djelatnik specijalne policije,dragovoljac, HRVI 30%. Prvostupanjska( treći put) trajno, drugostupanjska mi još nije stigla, mirovinsko je potvrdilo 50/50 profesionalna mirovina. Kolika bi mi mogla biti mirovina, i da li da se žalim na profesionalnu i da li da tražim opću nesposobnost?

Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru.

Mazo

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne znam tvoju trenutnu zdravstvenu situaciju, tegobe i najnoviju med. dokumentaciju koju posjeduješ. Ali ja bih prihvatio profesionalnu, dalje se liječio, i tada (nakon7,8 ili 12mj.)s jačim nalazima tražio ponovno vještačenje, u smislu ocjene za opću radnu nesposobnost. Ali nemoj slušati mene, ti moraš sam donijeti odluku, a možda ti još netko da, za tebe bolji način izbora!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija