Jump to content

Pravdanje troškova goriva


lukba6

Preporučene objave

Lijep pozdrav prije svega!

 

Naime, radim u firmi koja posjeduje nekoliko diesel vozila sa karticama za benzin, te kartice su na registraciju vozila, te samim time koriste se samo za određeno vozilo.

 

Ja sam isto tako dobio karticu na korištenje na svoje ime, i s tim sad imam problem, naime, imam privatno vozilo koje je još pod kreditom tako da ga nemogu prnesti u firmu, a k tome je još benzinac, pošto firma nema niti jednog registriranog benzinca, dolazi do problema pri pravdanju takvih računa.

 

Naime ja sam pisao putne naloge i sve uredno, međutim, plaćao sam s tom karticom, baš zato smo kartice i nabavili da mi nemoram sa cashom baratiti stalno.

 

 

E sad, tražio sam rješenja i našao par njih, no ništa što bih mogao vezati sa privatnim automobilom i korištenjem kartice za gorivo.

 

Da li postoji kakva solucija što se toga tiče?

 

Unaprijed zahvaljujem.

 

LP

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vidim da znate suštinu problema a to je da po putnim nalozima za navedeni auto možete koristiti samo 2 kn/km,što naravno ostavlje "višak" novaca korištenih po kartici.

Jedini Vam je način da "povećate" udaljenost prijeđenih kilometara.

U suprotnom,npr. ukoliko ste točili goriva za 200 kn a po putnim nalozima opravdali 100 kn, drugih 100 kn se obračunava kao plaća u naravi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

znači na taj način bi bilo moguće pravdati troškove goriva sa karticom goriva?

 

dajte mi molim vas objasnite što znači to plaća u naravi?

 

naime, predloženo mi je jednostavno da više ne koristim karticu i radim kao što sam radio do sada, samo onda moram baratati sa kešom, jel, a baš zbog toga su kartice i uvedene.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

lukba6 je napisao:

Lijep pozdrav prije svega!

 

Naime, radim u firmi koja posjeduje nekoliko diesel vozila sa karticama za benzin, te kartice su na registraciju vozila, te samim time koriste se samo za određeno vozilo.

 

Ja sam isto tako dobio karticu na korištenje na svoje ime, i s tim sad imam problem, naime, imam privatno vozilo koje je još pod kreditom tako da ga nemogu prnesti u firmu, a k tome je još benzinac, pošto firma nema niti jednog registriranog benzinca, dolazi do problema pri pravdanju takvih računa.

 

Naime ja sam pisao putne naloge i sve uredno, međutim, plaćao sam s tom karticom, baš zato smo kartice i nabavili da mi nemoram sa cashom baratiti stalno.

 

 

E sad, tražio sam rješenja i našao par njih, no ništa što bih mogao vezati sa privatnim automobilom i korištenjem kartice za gorivo.

 

Da li postoji kakva solucija što se toga tiče?

 

Unaprijed zahvaljujem.

 

LP

 

To što vi imate automobil kupljen na kredit ne znači da vi nemožete sklopiti sa vašom firmom ugovor o najmu vašeg vozila (nemorate ga zbog toga prenesti, a i nemožete dok je pod kreditom) i tada bez problema možete točiti benzin na karticu i bez problema to knjigovodstveno pravdati. Ali vama se vjerovatno više isplati da vam firma isplačuje troškove 2kn/km te vam je onda najednostavnije točiti gorivo u kešu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

e sad, ako sklapamo najam, mora postojati određena svota koju će firma meni morati mjesečno isplaćivati, i na to opet plaćati pdv i još gro stvari, mene zanima, da li postoji mogućnost da nema određene svote koje će meni mjesečno morati plaćati, nego čisto da oni troškove najma pokrivaju troškove karticom za gorivo, znači umjesto da meni daju nekakvih 600kn mjesečno za najam, daju mi katricu za gorivo na korištenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija