Jump to content

imamo li pravo na fin.pomoć


SUNRISE08

Preporučene objave

Poštovani,

zanima me da li mozemo ostvariti ikakvo pravo na novčanu pomoć;naime sa svojim sam djedom napravio ugovor o doživotnom uzdrzavanju po kojem mi on nakon svoje smrti ostavlja svoju nepokretnu i pokretnu imovinu,a koji se odnedavno zbog teške operacije tumora nalazi u mom kučanstvu te mu je potrebna medicinska njega i skrb,koju mu i pruza moja supruga koja nije obuhvaćena gore navedenim ugovorom.moram napomenuti da prima mirovinu od 769,83kn.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Obratite se nadležnom centru za socijalnu skrb, oni vam mogu dati jednokratnu novčanu pomoć ili da vi kao nastupite kao njegovatelj osobe (naravno isti će u provedednom postupku utvrditi dali je to moguće) točnije pravo na tuđu pomoć i njegu.

Prije popričajte sa referentom a nije na odmet da već sad prikupite dokumentaciju od djeda kao :

potvrdu o imovnom stanju nadležne POrezne ispostave, potvrde sa katastra i gruntovnice da nema na sebi nekretnina, potvrda iz nadležne POlicijske uprave o neimanju vozila, potvrdu o prebivanju na području općine/grada zadnjih 10 godina, i još par kojih se nemogu sjetiti, sretno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Omerta_man je napisao:

Obratite se nadležnom centru za socijalnu skrb, oni vam mogu dati jednokratnu novčanu pomoć ili da vi kao nastupite kao njegovatelj osobe (naravno isti će u provedednom postupku utvrditi dali je to moguće) točnije pravo na tuđu pomoć i njegu.

Prije popričajte sa referentom a nije na odmet da već sad prikupite dokumentaciju od djeda kao :

potvrdu o imovnom stanju nadležne POrezne ispostave, potvrde sa katastra i gruntovnice da nema na sebi nekretnina, potvrda iz nadležne POlicijske uprave o neimanju vozila, potvrdu o prebivanju na području općine/grada zadnjih 10 godina, i još par kojih se nemogu sjetiti, sretno!

 

 

ma bio sam u centru nazalost imamo referenticu koja je toliko neljubazna i neugodna da me strah od same pomisli da moram tamo,no nadalje počeo sam joj pričati da imam djeda na skrbi i njezi no da imamo ugovor o uzdzavanju i automatski me presjekla da nemam pravo trazit nikakvu pomoć.no zanima me pošto moja žena nije obuhvaćena tim ugovorom da li ona mozda ipak ima ikakvo pravo na pomoć pošto ga ona i njeguje

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija