Jump to content

oduzimanje vozacke na 6 mjeseci


markec89

Preporučene objave

E ekipa ovakva je situacija, 05.07.2009. sam pao kod murije u 5 ujutro sa o.6 promila i to na Graberju (zagrepcani znaju). Uglavnom marica me zaustavila, frajer pito ocu puhat, ja reko moze, i kaze mi da mi uzima vozacku na 3 dana i da si dodem po nju za 3 dana. Dao mi je onaj papir, NE prekršajnu prijavu, nego kao obavijest i NIŠTA mi nije spomenuo za oduzimanje vozacke i kaznu. Ja sad osto stajat, oni se isli okrenut gore u ulicu i vracaju se, ja ih zaustavljam i pitam "jel mogu sad do doma odvozit", frajer mi kaze "mozes nece te kolege zaustavljat". jer je vidio da sam bio normalan i da nije bilo potrebe za triježnjenjem il tak nes.

 

I dobro, Marko zivi dalje po propisima i danas ujutro odem po kao neku "posiljku" na postu.

Kad tamo plava kuverta. Oblio me hladan znoj, pise "policijska uprava.."

 

U njoj kaze u kratkim crtama da ne laprdam: da se s obzirom na taj datum 05.07.2009. kad je utvrdeno da sam pio i sranja, da mi se oduzima vozacka na 6 mjeseci i moram platit 1000 kn kaznu+190 kn troskova sudskih.

 

I sad imam 8 dana za il skupit pare il pisat zalbu.

 

Naravno danas idem pisat zalbu sa frendom koji je vec slao zbog nekih manjih sitnica. Sad me zanima sta da navedem kao razlog? Na sto da se zalim?

 

Kao prvo bih naveo to odugovlačenje od skoro 4 mjeseca da mi to posalju.

Imao sam 4 svjedoka u autu, koji takoder nisu culi nista o oduzimanju vozacke i kazni, a to bi on trebao onda naglasit.

I naravno studentski zivot, jer vec sam platio kaznu za prebrzu voznju od 2 soma kuna. a ovo bogme ne kanim

 

Molim pomoc sto prije....

Hvala

 

 

I samo da navedem za ove koji bi skomentirali tak ti i treba, simo tamo, da sam tu vecer namjerno iso u grad s tramvajem i ostavio auto tak da preko brijega mogu doma, jer nema buseva.

I sa tih 0.6 kaj sam popio negdje oko 1 u noci, tj. bocu Črnjaka za 20 kuna, mi nije bilo nis i ujutro kad me zaustavio sam bio najnormalniji

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

markec89 je napisao:

E ekipa ovakva je situacija, 05.07.2009. sam pao kod murije u 5 ujutro sa o.6 promila i to na Graberju (zagrepcani znaju). Uglavnom marica me zaustavila, frajer pito ocu puhat, ja reko moze, i kaze mi da mi uzima vozacku na 3 dana i da si dodem po nju za 3 dana. Dao mi je onaj papir, NE prekršajnu prijavu, nego kao obavijest i NIŠTA mi nije spomenuo za oduzimanje vozacke i kaznu. Ja sad osto stajat, oni se isli okrenut gore u ulicu i vracaju se, ja ih zaustavljam i pitam "jel mogu sad do doma odvozit", frajer mi kaze "mozes nece te kolege zaustavljat". jer je vidio da sam bio normalan i da nije bilo potrebe za triježnjenjem il tak nes.

 

I dobro, Marko zivi dalje po propisima i danas ujutro odem po kao neku "posiljku" na postu.

Kad tamo plava kuverta. Oblio me hladan znoj, pise "policijska uprava.."

 

U njoj kaze u kratkim crtama da ne laprdam: da se s obzirom na taj datum 05.07.2009. kad je utvrdeno da sam pio i sranja, da mi se oduzima vozacka na 6 mjeseci i moram platit 1000 kn kaznu+190 kn troskova sudskih.

 

I sad imam 8 dana za il skupit pare il pisat zalbu.

 

Naravno danas idem pisat zalbu sa frendom koji je vec slao zbog nekih manjih sitnica. Sad me zanima sta da navedem kao razlog? Na sto da se zalim?

 

Kao prvo bih naveo to odugovlačenje od skoro 4 mjeseca da mi to posalju.

Imao sam 4 svjedoka u autu, koji takoder nisu culi nista o oduzimanju vozacke i kazni, a to bi on trebao onda naglasit.

I naravno studentski zivot, jer vec sam platio kaznu za prebrzu voznju od 2 soma kuna. a ovo bogme ne kanim

 

Molim pomoc sto prije....

Hvala

 

 

I samo da navedem za ove koji bi skomentirali tak ti i treba, simo tamo, da sam tu vecer namjerno iso u grad s tramvajem i ostavio auto tak da preko brijega mogu doma, jer nema buseva.

I sa tih 0.6 kaj sam popio negdje oko 1 u noci, tj. bocu Črnjaka za 20 kuna, mi nije bilo nis i ujutro kad me zaustavio sam bio najnormalniji

 

To što su vam poslali kaznu i obavijest o oduzimanju vozačke dozvole u roku mjeseca od počinjenja prekršaja nema nikakve veze. Također ni svjedoci kako vi kažete koji nisu ništa čuli o informaciji o oduzimanju vozačke dozvole i kazne za prekršaje nemaju nikakve sa olakotnim okolnostima u eventualnoj žalbi. Evidentno je da ste imali 0,6 promila i upravljali ste vozilom i za to vam je poslana kazna 1000 kuna i oduzimanje vozačke na 6 mjeseci.

U kazni navedite da vam je to prvi prekršaj ovakve vrste (vožnja pod utjecajem alkohola) i tom vrlo malo iznad dopuštene granice od 0,5 promila te da nikada takvi niste prije niti čete voziti te da ste mislili da ste sposobni za vožnju jer da ste konzumirali alkohol davno prije sjedanja za volan itd. I naravno navedite da vam je auto neophodan za npr. prijevoz nekoga nekuda i da niste zaposleni tj. nemate nikakve prihode. Uglavnom pokajite se i tražite oprost.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

markec89 je napisao:

fora je u tome sto sam student, tak da sredstva za to nemam.

 

znaci otprilike to je to sto bih trebao navesti?

nikad nisam takvo nesto pisao, pa bi mi trebala pomoc, sto tocno navesti, koje razloge da bi to sto vise drzalo vodu.

 

unaprijed hvala

 

uglavnom ono što sam gore napisao i da si svjestan svoga prekršaja i da se kaješ zbog vožnje pod utjecajem neznatne količine alkohola, ali da nikoga nisi doveo u opasnost te da to više nikada nečeš ponovit itd. itd.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

mislim da ti to nije poziv na sud, nego samo obavijest da od dana preuzimanja (postpisivanja) koverte ne mozes upravljati B kategorijom u periodu od 6 mjeseci.

 

ista stvar se dogodila meni ove godine (0,6 + 1080 kn), zabrana je pravomocna, sto bi reklo da nemas pravo uloziti zalbu.. mozes probati sa molbom, ja nisam, jer sumnjam da bi pomogla.

 

kolko sam skuzio, ako potpises zapisnik i ne ulozis zalbu na njega u roku od 8 dana, izbjegava se sud i dobivas zabranu od policije, a ne presudu od suda.

 

najbolje ti je sto prije potpisati i odbrojavat dane.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija