Jump to content

prvostupanjska drugostupanjska velika razlika


FRANJO/FRENKI

Preporučene objave

Danas sam saznao jednu novu neugodnu vijest.Trebam uskoro iči u mirovinu ali zbog raznih razloga drugostupanjsko rješenje mi je isteklo.Mislim si nema veze pa dobio sam prvostupanjsko i stvar ide dalje.E da ide ali ja sa prvostupanjskim nemogu ostvarit pravo da mi zvanje ide dva broja gore.Jasno zbog toga če biti i manja mirovina neznam koliko ali če biti. Sad sam viši policajac i s time odlazim .To bi značilo prevedeno u vojna zvanja naredenik a ne časnički namjesnik razlika nekakvih 20 bodovaTeta u Zagrebu kaže da ču to pravo ostvariti kad dobijem drugostupanjsko pa če se raditi ponovni obračun mirovine.Nekako imam osječaj da sam zakinut zbog birokratskih sporosti.Danas sam čuo da postoji mogučnost da se zatraži ranije drugostupanjsko rješenje odnosno da se u takvim slučajevima to može tražit.Dali zna netko nešto o tome i dal znate dal ima još nešto što nemogu dobiti do drugostupanjskog rješenja?

Dali bi bilo pametno uložiti sad kakvu žalbu na omjer rat/mir da dobijem na vremenu kad se več igrabo birokracije. :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sad sam viši policajac i s time odlazim

 

Pa zar vi ne dobivate čin gore kod odlaska u mirovinu???

 

Ukoliko sam u pravu(a dosta sam siguran da jesam) ovonastala situacija bi vam mogla iči samo u prilog....

 

Viši policajac + jedan gore prije umirovljenja=policijski narednik= HV nadnarednik...

 

Status HRVI+dva čina gore=policijski inspektor= HV časnički namjesnik a ukoliko ste bili pripadnik SJP moglo bi ispasti i satnik

 

Znači dobili bi ustvari tri čina gore umjesto dva ....poznato mi je par takovih slučajeva u praksi... ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Franjo/Frenki, na žalost prilikom izračuna mirovine će ti se računati zvanje višeg policajca, tj prevedeno narednika i to sve dok ne dobiješ rješenje od DLP za status HRVI. Tek će ti tada MUP izdati rješenje o zvanju, gdje ćeš dobiti zvanje pol. inspektora, tj prevedeno časničkog namjesnika i kad to dobiješ, odnosno kad to zaprimi HZMO, od prvog u sljedećem mjesecu će ti se računati mirovina po tom zvanju, odnosno činu. Na žalost zaostataka nema. To sam sve prošao pa znam.

Žalbu na omjer rat-mir nemaš svrhe pisati zato što ti u rješenju HZMO o mirovini lijepo piše da žalba ne odgađa izvršenje.

Što se tiče ovog pitanja da po nekom ubrzanom postupku možeš dobiti rješenje od DLP, čisto sumnjam. Za to nisam nikad čuo, ali volio bih da griješim.

Uglavnom sretno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

commando je napisao:

odnosno kad to zaprimi HZMO, od prvog u sljedećem mjesecu će ti se računati mirovina po tom zvanju, odnosno činu. Na žalost zaostataka nema. To sam sve prošao pa znam.

 

Zavisi , kod mene je bilo zaostataka. I to za skoro 3 godine . Zavisi od datuma od kojega se priznaje status hrvi i datuma odlaska u mirovinu. Treba dobro sataviti zahtjev kojim se od mirovinskog što traži i oni će postupiti po zahtjevu ali ako nešto nije stavljeno u isti oni po tome neće postupiti jer se od njih to nije niti tražilo -logično.

 

Što se čina tiče za isti ima veze je li bio u spec. policiji tijekom rata ili ne jer su specijalci tijekom rata imali veća osnovna - polazna zvanja od temeljnje ili granične policije. To se uzima u obzir prilikom dodjele zvanja od MUP-a.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

commando je napisao:

Franjo/Frenki, na žalost prilikom izračuna mirovine će ti se računati zvanje višeg policajca, tj prevedeno narednika i to sve dok ne dobiješ rješenje od DLP za status HRVI. Tek će ti tada MUP izdati rješenje o zvanju, gdje ćeš dobiti zvanje pol. inspektora, tj prevedeno časničkog namjesnika i kad to dobiješ, odnosno kad to zaprimi HZMO, od prvog u sljedećem mjesecu će ti se računati mirovina po tom zvanju, odnosno činu. Na žalost zaostataka nema. To sam sve prošao pa znam.

 

 

prijatelju daj mi reci jesi li dugo čekao od mupa da ti prevedu zvanje nakon što si dobio riješenje dlp i koliko si otprilike čekao onda novi izračun mirovine.?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Koliko se sjećam nisam dugo čekao. Kada sam dobio rješenje od DLP o statusu HRVI, odnio sam ga u kadrovsku moje PU kod socijalne radnice i zamolio sam je da mi što žurnije pribavi to rješenje o zvanju i ona je odmah isti dan zatražila od MUP-a da mi se izda to rješenje, a dobio sam ga koliko se sjećam za nekih dva tjedna i isti dan sam ga osobno odnio u HZMO (da izbjegnem gubljenje vremena preko pošte) i također sam zamolio referenticu koja je dužila moj spis da mi što žurnije napravi novi izračun i to mi je također trajalo oko nekih dva tjedna, što je apsolutno prihvatljivo u odnosu na neka rješenja koja čekamo i mjesecima, pa i godinama.

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

FRANJO/FRENKI je napisao:

Kompa kolika ti je bila razlika u mirovini.(Otprilike)Da se znam pripremiti.

I još bih te htio pitati dal imaš možda spremljen obrazac

koji si slao mirovinskom da ti pošalju zaostatke odnosno razliku između zvanja.Ako imaš molio bih te da mi pošalješ na moj mail ili kako to več tebi odgovara.

 

Razlika u mirovini mi je bila nekih 700 kn / mj.

 

Obrazac nemam i nisam slao niakakav obrazac, poslao sam samo traženje u obliku zamolbe što sam sam satstavio i u kojem sam naveo sveoje parametre i što tražim od hzmo a tražio sam od njih da na osnovu 2. st. rješenja o statusu hrvi-a oni od mup-a ztraže veće zvanje i isto prevedu u vojni čin - što su i učinili.

 

A razliku mirovine su mi opet oni napisali rješenje od kojeg datuma ( ali meni je išlo od datuma od kada mi je priznat status hrvi a ne od datuma od prvog mjeseca kada sam predao rješenje o statusu hrvi ). Mislim da ima to svoje zašto , ali nisam siguran, ali sam bio sasvim zadovoljan kada sam dobio on njih novo rješenje i kada mi je lova sjela.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija