Jump to content

Naplata privatnog duga


Dunjetta

Preporučene objave

Poštovani,

 

nadam se da cete mi pomoći savjetom u vezi problema sa kojim se ne mogu sama nositi. Ukratko, prije 2,5 godine posudila sam 5000 kn bratu od krsne kume. Dečko od 27 godina, zaposlen kao vozač u jednom Ministarstvu htio si je kupiti playstation. Rekao je da će vraćati po 500 kn mjesečno. Prvi mjesec je dao 500 kn i nakon toga nikad ništa. Za ove 2,5 godine sam ga nazvala 4 puta i pitala kada će vratiti dug na šta je on svaki put rekao kad dobije povrat poreza. Prije 2 dana sam ga opet nazvala, rekla mu da mi novci zaista trebaju i da mi naredni dan popodne donese iznos. Kako se nije javljao na mob, poslala sam poruku da vjerujem da je čovjek od riječi i da će donjeti novac. Dobila sam odgovor da će posuditi od nekoga. Kako se opet nije javljao satima, poslala sam sms sadržaja, da ga korektno čekam dvije godine, da sam platila jednu operaciju u inozemstvu i da mi odmah donese te nesretne novce. Na to mi je odgovorio da mu prestanem raditi presing u glavi, vratiće kad bude imao. Ja sam rekla, ok, ja ću sutra kod javnog bilježnika pa će platiti i sudske troškove i kamate te da će tek vidjeti šta je presing, da je nekorektan jer kad mu je trebalo isti tren sam mu posudila novce. Ja sam inače samohrana majka bolesnog djeteta, imam malu firmicu i borim se svaki dan sa problemima. Na to sam dobila odgovor da će on "reci svojima u muriji da ga ucjenjujem i reketarim, da će reci da se moja firma time bavi, da ce reci da perem novce i jos dosta toga"

 

Ja nemam nikakav pisani trag da sam mu novce posudila. Poruke sve imam, i moje i njegove. Ne bojim se policije ni privatno ni poslovno, ali sam sama, nemam nikavu zaštitu i malo sam uznemirena ovakvim ponašanjem. Da li da odustanem od svega ili što da radim? Znam da on ima veze sa tipovima koji imaju krim dosijee u policiji.

 

Molim vas pomozite.

 

Lijepi pozdrav,

 

D.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dunjetta je napisao:

Poštovani,

 

nadam se da cete mi pomoći savjetom u vezi problema sa kojim se ne mogu sama nositi. Ukratko, prije 2,5 godine posudila sam 5000 kn bratu od krsne kume. Dečko od 27 godina, zaposlen kao vozač u jednom Ministarstvu htio si je kupiti playstation. Rekao je da će vraćati po 500 kn mjesečno. Prvi mjesec je dao 500 kn i nakon toga nikad ništa. Za ove 2,5 godine sam ga nazvala 4 puta i pitala kada će vratiti dug na šta je on svaki put rekao kad dobije povrat poreza. Prije 2 dana sam ga opet nazvala, rekla mu da mi novci zaista trebaju i da mi naredni dan popodne donese iznos. Kako se nije javljao na mob, poslala sam poruku da vjerujem da je čovjek od riječi i da će donjeti novac. Dobila sam odgovor da će posuditi od nekoga. Kako se opet nije javljao satima, poslala sam sms sadržaja, da ga korektno čekam dvije godine, da sam platila jednu operaciju u inozemstvu i da mi odmah donese te nesretne novce. Na to mi je odgovorio da mu prestanem raditi presing u glavi, vratiće kad bude imao. Ja sam rekla, ok, ja ću sutra kod javnog bilježnika pa će platiti i sudske troškove i kamate te da će tek vidjeti šta je presing, da je nekorektan jer kad mu je trebalo isti tren sam mu posudila novce. Ja sam inače samohrana majka bolesnog djeteta, imam malu firmicu i borim se svaki dan sa problemima. Na to sam dobila odgovor da će on "reci svojima u muriji da ga ucjenjujem i reketarim, da će reci da se moja firma time bavi, da ce reci da perem novce i jos dosta toga"

 

Ja nemam nikakav pisani trag da sam mu novce posudila. Poruke sve imam, i moje i njegove. Ne bojim se policije ni privatno ni poslovno, ali sam sama, nemam nikavu zaštitu i malo sam uznemirena ovakvim ponašanjem. Da li da odustanem od svega ili što da radim? Znam da on ima veze sa tipovima koji imaju krim dosijee u policiji.

 

Molim vas pomozite.

 

Lijepi pozdrav,

 

D.

 

Ovdje vas je vrlo teško dobro savjetovati. Jer da imate potpisanu izjavu od strane dužnika o posuđenom novcu mogli bi iči direktno na ovrhu. Ovako čete morati pokrenuti tužbu. Da li imate barem kojeg svjedoka? Ukoliko imate njegovu e-mail adresu bilo bi dobro da mu tamo pošaljete upit kada če vam vratit novac i navesti da vam je vratio 500 kuna i da još treba vratiti 4.500 kuna. Ako vam odgovori e-mail porukom vezano za dug i potvrdio da je nešto vratio i da če ostatak vratit tada i tada to bi bilo priznavanje duga i mogli bi to eventualno koristiti na sudu.

Ovo sa prijetnjom da če vas prijaviti policiji za reketarene i jer ste mu "prijetili" da čete ga utužiti za povrat duga je stvarno smješno. Očito se radi o tipu koji nema namjeru dobrovoljno vratiti posuđeni novac. Ako vas još nešto zanima slobodno pitajte.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bovu je napisao:

ako prijavi muriji reketarenje a utvrdi se da namjerno nije htio vratiti dug mogao bi i letiti s posla.

pokušaj putem sms- a dobiti priznanje za dug.

 

To sam i ja mislio reči pogotovo šta radi u nekom ministarstvu kao vozač možda da ga diskreditira tamo pa da se tip trgne. Ali nisam siguran koliki je sms dokaz na sudu pogotovu u sporu tako male vrijednosti?

Tko zna koji mobitel tip koristi jel prijavljen u imenik ili ouopče nije itd.

@bovu kako stoje stvari sa sms dokazima na sudu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala vam na odgovoru. Tip nema email ali mobitel mu je poslovni, to znam sigurno. Da li znate kako ide sa sms-om kao dokazom na sudu? Imam sve poruke, i svoje i njegove. Jedino nemam konkretno to oko cifara ali probaću poslati takvu neku poruku pa da dobijem odgovor, ako bi to nešto vrijedilo. Ne mogu vjerovati da zbog svojih novaca čovjek doživljava ovakve neugodnosti. Hvala svima, jako ste ljubazni.

 

Lijepi pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija