Jump to content

Alimentacija


nessefica

Preporučene objave

Postovani,

 

imam jedno pitanje....naime,covjek ima dijete iz prvog braka i placa mu redovno alimentaciju...zivi u inostranstvu...s obzirom da se ponovo ozenio i da ceka drugo dijete,a primanja su izezetno mala,bez obzira kazem sto zivi u inostranstvu zbog krize...da li postoji mogucnost da se smanji alimentacija za to dijete? A drugo pitanje,kada bi se vratio u Hrvatsku i zapoceo neki posao,da li bi onda morao isto placati alimentaciju za to prvo dijete,s obzirom da ona iznosi 500 Eura...zahvaljujem...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

napišite ovako:

 

predlagatelj:ime gospodina supruga adresa....

predloženik:ime i prezime diteta i adresa zakonski zastupano po majci (ime i prezime adresa majke diteta )

 

prijedlog za smanjenje iznosa uzdržavanja zbog novo nastale situacije

 

1-prema pravomočnoj sudskoj presudi broj....od (datum presude)predlagatelj ........(ime prezime ) je dužan doprinositi za uzdržavanje mlt.......... i to u iznosu od .....kn.i to na račun majke................do (datum do kojeg se uplačuje u misecu)

dokaz:sudska presuda od ........ broj.....

 

2-predlagatelj je do sada ispunjava svoju obavezu redovito na način koji je određen presudom ali zbog malih primanja te zbog obveze uzdržavanja sadašnje supruge i njihovog zajedničkog diteta rođ...........,isti nije više u mogućnosti doprinositi u presudom ugovorenim iznosu.

dokaz:po potrebi saslušanje stranaka,potvrde o prihodima osoba iz zajedničkog domaćinstva

 

3-slijedom navedenog, predlažemda sud donese slijedeću:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

PRESUDU

1_otac diteta tj. predlagatelj dužan je doprinositi za svoje mlt.dite............i to u iznosu od .......kn i to od (datum od kada počinje novi način uzdržavanja),na račun majke ........,pod prijetnom ovrhe

 

 

 

 

 

molim sud biti oslobođen plačanja sudskih pristojbi

 

 

 

 

datum mjesto potpis ime i prezime

 

 

 

 

ovo odniti ili preporučeno poslati općinskom sudu mjesta ili grada u kojemu dite živi

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nisam uopće siguran ali takvi prijedlozi kod nas prolaze u zadru jer sam imao osobno slučaj di je bivša tražila smanjenje susreta i druženja mene i diteta i to bez moje suglasnosti.taj je prijedlog prošao u toliko što smo već 2 puta radi istoga bili na sudu a još ćemo biti nekoliko puta. nisam siguran koliko je to po zakonu moguće ili ne ali vrijedi pokušati

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

marlino je napisao:

nisam uopće siguran ali takvi prijedlozi kod nas prolaze u zadru jer sam imao osobno slučaj di je bivša tražila smanjenje susreta i druženja mene i diteta i to bez moje suglasnosti.taj je prijedlog prošao u toliko što smo već 2 puta radi istoga bili na sudu a još ćemo biti nekoliko puta. nisam siguran koliko je to po zakonu moguće ili ne ali vrijedi pokušati

 

Žaliti se trebalo.ići na viši sud.Dali ste imali odvjetnika,ako jeste što je on radio?

 

Iz vlastitog iskustva:

 

Početkom ove godine završio je sudski proces smanjivanja alimentacije u moju korist.

Predlagao sam bivšoj supruzi,s obzirom da mi je trenutno drugi brak u kojem je rođeno djete,da sporazumno dogovorimo smanjivanje alimentacije,što ona nije željela čuti.(alimentacija mi je bila 1800 kn za 1 djete).

Pao sam u depru,jer mi od mirovine nije ostajalo za život.

Otišao do odvjetnika po savjet,a ne da ga angažiram (pošto nisam imao novaca),objasnio situaciju,preuzeo je slučaj uz napomenu da mi neće naplatiti ništa????

Rekao je da je jedini način tužba,i bio je u pravu.

 

Sud je trajao 1,5 godina i donesena je presuda:

 

1.kontakti sa djetetom ostaju kao i u brakorazvodnom rješenju.

2. iznos uzdržavanja smanjuje se sa 1800 kn na 800 kn.

3. i jedna i druga strana se odriču na pravo žalbe (ona iz razloga jer svatko plaća svoje troškove,a ja jer mi presuda odgovara i odvjetiku plaćam samo pristojbe,a njoj njezin "drapio" 12.000,00 kn)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dobro kod mene se ne radi o alimentaciji nego o susretima odnosno smanjenju istih.ali je po zakonu ista procedura znači tribalo bi se ići tužbom ali je eto i prijedlog prošao,odvjetnika nemam jer nemam novaca za plaćati ga ,a nema ni bivša nego ima pomoć centra (koji su joj napisali i odnili taj prijedlog sudu ) a predmet još nije gotov.pa s obzirom da se tužba plaća a prijedlog ne mislio sam da se možda isplati i tako pokušati pa kako bude!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako je prijedlog na obostrano zadovoljstvo,onda je super,najveća je bit svega da rješenje bude najpovoljnije za djete/cu,najbitnije je mišljenje centra za socijalni rad.Ali ipak je zadnja riječ Suda.

 

Predlažem,pošto ste financijski "kratki" a neznam dali bi naišli na razumjevanje kod odvjetnika (kao ja),da pažljivo pročitate Obiteljski Zakon.

 

evo link:

 

Obiteljski zakon-Narodne novine

 

:palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

stvar je u tome što to nije nikako dobro za dite jer po tom prijedlogu bi ista tribala biti sa mnom i polubbraćom 1 vikend misečno(naravno mama se ni toga ne pridržava )a centar se na prvoj raspravi pojavio a na drugoj ne jer su u međuvremenu saznali za kaz prijavu protiv njih .njihovo je mišljenje da su suglasni prijedlogom iako je psihologinja nakon razg. s ditetom izjavila da je dite psihički zlostavljano!!!!!!!!ja imam kao što sam u drugom postu pisao i s čime dokazat da se dite zanemaruje i psihički zlostavlja i svjedoke (stariju kćer i njen dečko koji inače živu s bivšom i mlađ. kć.)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Podnijeti Odvjetničkoj komori Zahtijev za besplatnu dodjelu odvjetnika (ako nemate sredstava da ga sami plaćate) i obavezno podnijeti tužbu/žalbu,podastrijeti sve relavantne dokaze,predložiti svjedoke.

 

"Mama" čini Kazneno djelo!!

 

Nepoštuje Rješenje koje je donijelo Sudbeno tjelo,čime krši Zakon.

 

Svakako na Sud!! Za dobrobit djeteta (ako ste u pravu,ne sumnjam da niste,ali mi je nepoznata cjelokupna situacija) nikada nesmije biti teško ako treba suditi se i 10 godina,djete kada odraste zapitat će Vas:"Tata,zašto si me tako malo viđao?" Vaš odgovor: "Zato što se ja i tvoja mama nismo mogli dogovoriti" djete opet pita:"Ali tata,što si Ti poduzeo u vezi s tim,da me češće viđaš?" Vaš odgovor:"??...?? (muk,tišina,jer nema odgovora)"

 

E TO se nesmije dogoditi!!!

 

pozz

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

EvaLuna je napisao:

Molim pomoć kome se obratiti. U veljači ove godine predala sam tužbu za alimentaciju, 8 mjeseci ništa, u pisarni kažu spis je još kod suca. Odvjetnik je slao požurnice, nadležni CZSS također, no pomaka nema. :-?

 

Po uredbi i Zakonu,predmeti koji su vezani sa prisilnu naplatu uzdržavanja(alimentacije)zbog izbjegavanja plaćanja,moraju biti rješeni po hitnom postupku.Kontaktirati suca kod kojega se nalazi predmet,ako to ne urodi plodati javiti se predsjedniku suda,provjeriti dali sudac i optuženi imaju kakvu vezu po kojoj bi sudac namjerno odugovlačio sudsku raspravu,ako ima zatražiti izuzeće suca.

 

P.S. Što radi Vaš odvjetnik???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odvjetnik...traženo dobiveno i obavljeno Nadzor Min.Obitelji nad mojim postupkom u CZSS, rezultat požurnica CZSS upućena sudu za brzo rješavanje, s napomenom da je CZSS gotov sa obradom. Požurnica odvjetnika, odlazak na sud, sudkinja navodno duuugo na bolovanju..tražena presignacija 16.10.

Veze od Ex...naravno i javno se hvali sa time, kome da se jošobratim? Da osobno idem Preds.suda?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

EvaLuna je napisao:

Odvjetnik...traženo dobiveno i obavljeno Nadzor Min.Obitelji nad mojim postupkom u CZSS, rezultat požurnica CZSS upućena sudu za brzo rješavanje, s napomenom da je CZSS gotov sa obradom. Požurnica odvjetnika, odlazak na sud, sudkinja navodno duuugo na bolovanju..tražena presignacija 16.10.

Veze od Ex...naravno i javno se hvali sa time, kome da se jošobratim? Da osobno idem Preds.suda?

 

Preporučio bih,potražite predsjednika suda,izjasnite se u čemu je problem,koje su institucije uredovale požurnicama.

Iskreno me čudi!?! Ako je sutkinja duuugooo na bolovanju,da Vaš predmet zbog prirode pravnog akta nije prosljeđen drugom sucu.

 

Samo Vi ptražite predsjednika suda,neće Vam naštetiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Svakako dogovorite sastanak, ali prvo kod predsjednice parničnog odjela jer ćete do nje puno prije doći, ne očekujte previše jer suci su potpuno neovisni u svom radu pa čak i od ustava i zakona koji bi trebali provoditi.

 

Paralelno pošaljite predstavku, na Ministarstvo pravosuđa, Uprava za organizacijsko kadrovske poslove, Sektor pravosudne inspekcije, o odugovlačenju suda u vašem predmetu. Oni će zatražiti očitovanje nadležnog suda te o tome pismenim putem vas obavijestiti. Nakon nekog vremena dobit ćete očitovanje pa ćete imati i napismeno dali je sud napravio sve kako treba.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija