Jump to content

Naziv tvrtke - hrvatska imena


Smet

Preporučene objave

Pozdrav

 

U procesu sam otvaranja tvrtke, te sam trenutno zapeo na odobrenju imena tvrtke.

 

Naime Trgovački sud odbio mi je ime tvrtke uz obrazloženje kako jedna riječ iz naziva tvrtke nije hrvatska riječ :vrti:

 

Konkretno radi se o riječi inženjering, odnosno inženjer, odnosno skračenici za titulu inženjerea; ing.

 

Kako se do sada uvijek zvanje inženjera (bilo koje vrste studija; strojarstva, elektrotehnike, prometa itd) uvijek označavalo s ing, ondosno dipl. ing. zanimam me zašto ja tu skračenicu ne mogu upotrijebiti u imenu svoje tvrtke.

 

S obzirom da po novom zakonu titula inženjera je bacc. ing. stro. (za strojarstvo) i dalje se upotrijebvljava oznaka ing, te ne vidim razloga zašto se ne bi mogla koristiti u imenu tvrtke :-?

 

Također molim savijet kako progurati da mogu koristiti skraćenicu ing u dijelu imena svoje tvrtke.

 

Unaprijed hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prilikom odabira imena tvrtke Trgovački sud traži da naziv bude na hrvatskom jeziku ili da ima korijene iz grčkog ili latinskog.

Isto tako se mogu koristiti i skraćenice koje morate obrazložiti,npr. MTS D.O.o. gdje M,T,S mogu biti početna slova imena Vaše djece.

 

U hrvatskom jeziku koristi se riječ "inženjer" koja kao i riječ "engineer" korijen vuče od latinske riječi "ingeniosus" što označava sposobnost.

 

Dakle skraćenica od lat.riječi "ingeniosus" jest ing. i to je obrazloženje dijela u nazivu Vaše tvrtke.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija