Jump to content

nije mi isplacena otpremnina_godinu dana nakon otkaza!POMOĆ


bodulka

Preporučene objave

dobar dan,poštovanje,

u firmi sam bila zaposlena skoro 7 godina,u odluci o poslovnom uvjetovanom otkazu pise da imam pravo na otpremninu i da ce mi biti isplaćena u visini odredenoj po ZOR čl.118.

od otkaza je proslo godinu i mjesec dana,a poslodavac mi jos uvijek nije isplatio otpemninu.

iako i sama ne znam kolika bi ta trebala biti.

molim vas za pomoc i savjet sta dalje!

hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bodulka je napisao:

dobar dan,poštovanje,

u firmi sam bila zaposlena skoro 7 godina,u odluci o poslovnom uvjetovanom otkazu pise da imam pravo na otpremninu i da ce mi biti isplaćena u visini odredenoj po ZOR čl.118.

od otkaza je proslo godinu i mjesec dana,a poslodavac mi jos uvijek nije isplatio otpemninu.

iako i sama ne znam kolika bi ta trebala biti.

molim vas za pomoc i savjet sta dalje!

hvala!

bodulka poooz,

prema čl.91. ZOR-a za otpremninu vrijedi isti propis i ista ptekršajna kazna (prema čl. 128 ZORA od 61.000 do 100.000kn) poslodavcu ukoliko ti poslodavac i kad ti ne isplati plaću,naknadu plaće ili OTPREMNINE ne urući OBRAČUN istih!

Dakle lipa moja,jesi li ti dobila OBRAČUN OTPREMNINE? Postoje dva načina kako ćeš stvar riješiti:

1. Ako nisi dobila OBRAČUN otpremnine(to što piše u otkazu pišei to obvezuje poslodavca ali on može otezati kaji radi pa će nakon tri godine tvoje potraživanje zastariti ) zatražit ćeš ga pismenim putem s povratnicom ODMAH. To sroći kao ZAHTJEV za obračun otpremnine i isplatu iste prema poslov. uvj. otkazu tom i tom od tada i tada.I priprijeti poslodavcu da ukoliko ti ne dostavi OBRAČUN i ne isplati otpremninu ,da ćeš tražiti zaštitu svojih prava putem nadležnih državnih tijela.On će znati što to znaći-prijava inspekciji rada i kazna cca 100 somova kn, pa mislim da će ti dati obračun i isplatiti otpremninu.

2.Ukoliko imaš OBRAČUN opet mu kao gore priprjeti obračanjem državnim tijelima ukoliko ti otpremninu ne isplati odmah.

Dogodi li se pod1. da dobiješ OBRAČUN ili pod 2. da ga imaš a on se ogluši na tvoje pismeno traženje i ne isplati otpremninu taj ti je OBRAČUN ovršna isprava,sa njim odeš kod javnog bilježnika koji ti sastavi ovršni prijedlog (platit ćeš 500-1000kn) i uputi ga poslodavcu. Poslodavac se može žaliti na isti ali ga onda tužiš sudu i on gubi spor.Plća troškove bilježnika suda kamate od kad ti je dužan i plaća ti otpremninu jer mu sud sjeda na žiro.

To sa sudom malo traje ali ti dobivaš.

Eto lipa moja ,to ti je tak. Tak napraviš i javiš kak to teće. Kužiš?

Lipo te pozdravlja Purger M. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija