Jump to content

kazna zbog vinjete u sloveniji


elian

Preporučene objave

u sloveniji su mi prodali krivu vinjetu.

tražili smo za vozilo iznad 3,5 t a dobili običnu

iako se ne razumijemo previše u vinjete, kolega se vratio kod prodavača, te tražio ispravnu vinjetu..

logika nam nalaže da ako je vozilo veće kategorije kod nas tako je i u drugim državama :smijeh:

odgovor je bio da su te vinjete univerzalne te da nam on nemože izdati drugu (?)

sljedeći dan na izlazu iz Slovenije - kazna

 

naravno, žalit ću se jer mislim da nije naša pogreška

a imamo i dokaze - svjedoci, video zapisi sa sigurnosnih kamera itd..

 

ima li tko kakav savjet?

 

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nesto ste krivo shvatili, i dobro vam je receno da su vinjete univerzalne.

Naime, ako vam je vozilo iznad 3,5 tone za njega ne postoji vinjeta. Na naplatnim kucicama morali ste se svrstati u drugu kolonu (nazovimo je kolonijalno "za kamione") i platiti cestarinu po starom sustavu, za svaku dionicu posebno.

S obzirom da to ocito niste ucinili nego ste samo prosli kroz kolonu za osobna vozila, opravdano ste kaznjeni.

Dakle, vi uopce niste trebali kupovati vinjetu niti vam ona ista znaci, nego ste morali platiti cestarinu. Ako razumijete slovenski pogledajte ovaj website, a ako ne i skica na dnu stranice ce vam biti dovoljna da vidite u cemu je bio vas prekrsaj:

 

http://www.dars.si/Dokumenti/Cestnina/Nacini_placevanja_cestnine/Vozila_pod_3500_kg/Vinjeta_228.aspx

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 mjeseci kasnije...

Pozdrav svima, novi sam ovdje pa da ne otvaram odma novi thread pitat ću ovdje jer je o istoj stvari riječ.

 

Naime, 2.4. 2010. petak, sam išao za Ljubljanu i tom prilikom kupio tjednu vinjetu. Danas 9.4.2010. sam išao za Krško i sad je bila dilema da li mi vinjeta vrijedi ili ne vrijedi, jer ak je 2+7=9 onda vrijedi i danas, ali ako se broji drugi kao početni onda je jučer istekla.

Na slovenskoj granici sam pitao slovenskog policajca da li mi ta vinjeta vrijedi ili ne tako da odma kupim novu! Rekao je netreba kupiti, vrijedi. Po povratku na granicu zaustavlja me revni službenik DARSa i lupa mi kaznu od 150Eura jer ne vrijedi.

 

Da li imam osnove za žalbu?

 

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija