Jump to content

Poništenje rješenja PLP


svib54

Preporučene objave

Poštovani, PLP mi je priznalo status HRVI iz DR X skupine s 20% oštećenja organizma uslijed psihičke bolesti. Sada je u postupku revizije rješenja PLP doneseno rješenje kojim se ono poništava i vraća prvostupanjskom tijelu na ponovni postupak. U reviziji je utvrđeno da je nalaz i mišljenje Liječničkog povjerenstva donijeto na temelju vještačenja KB Dubrava, Klinika za psihijatriju, Regionalni centar za psihotraumu Zagreb, ali da samo vještačenje nije obavljeno sukladno Pravilniku o utvrđivanju zdravstvenih ustanova za vještačenje (NN 45/05). Zbog toga je zatraženo da se predmet vrati u Regionalni centar za psihotraumu Zagreb i da se zatraži izdavanje nalaza sukladan članku 8. Pravilnika o utvrđivanju zdravstvenih ustanova za vještačenje (NN 45/05). Nakon ovoga valja ponoviti postupak te donijeti novo odgovarajuće rješenje. Zanima me slijedeće: (1.) da li da ništa ne poduzimam već da sačekam uobičajeni tijek predviđene procedure, (2.) da li da pokrenem tužbu pred Upravnim sudom RH, ili (3.) da poduzmem neke druge korake....

Napominjem da sam sudionik DR od 01.09.1991.g. pa sve do kraja i visoki djelatni časnik do umirovljenja po članku 6a 31.12.2003.g. Obnašao sam nekoliko dužnosti: zapovjednik vojarne, zapovjednik brigade, načelnik struke. Nisam ranjen ali sam 91/92, sudjelujući na pokupskom ratištu proživio događanja koja su, kako stvari stoje, "pridonijela" mojem zdravstvenom stanju. Zanimljivo bi bilo vidjeti komentar na ovo moje pisanje, budući da su očito sukladno novim izmjenama Zakona o PHB, mnogi moji kolege i suborci prošli na sličan način. Hvala.... :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo da ja pokusam odgovoriti dok netko od iskusnijih "forumasa" ne iznese svoje misljenje...

Naime zanima me da li Vam je to sada bio prvi izlazak pred ljecnicko povjerenstvo?

Ovo pitam s toga sto sam bas jutros kontaktirao prijatelja, predsjednik je jedne udruge u Zg. pa sam htio cuti njegovo misljenje :misli:

I sada mi on govori sljedece:

Navodno svi oni koji su pred zavrsetkom to jest pri kraju dobivanja statusa rvi-a u pravilu ce dobiti rvi.trajno...osim ako nesto nije u redu s papirima.

Dakle svi oni koji izlaze treci puta na prvostupanjsko ili i vise a proslo im je tri god.od prve drugostupanjske revizije tj.komisije mogu se nadati zavrsetku svoje muke i ostvarivanju statusa rvi.trajno.

Dok ce osobe koje tek sada pokrecu ili su na samom pocetku imati problema...sto isto tako ne mora biti 100% sve opet zavisi zna se od koga :vrti:

I navodno da ce puno gledati i na vrijeme kada je pokrenut sam postupak stjecanja rvi.na osnovi psihickog oboljenja. Ako je isto u pitanju a u velikoj vecini slucajeva to jeste.

Eto to su informacije koje sam izvukao od njega...e sada :misli:

A ovaj dio odgovora sta bi sada trebali uciniti to prepustam ljudima koji znaju puno vise...a fala Bogu ima ih ovdje dosta i srecom uvijek su spremni pomoci :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

svib54 je napisao:

... Zanima me slijedeće: (1.) da li da ništa ne poduzimam već da sačekam uobičajeni tijek predviđene procedure, (2.) da li da pokrenem tužbu pred Upravnim sudom RH, ili (3.) da poduzmem neke druge korake....

S obzirom na argumentaciju (koja je po meni vrlo jaka) DLP-a odnosno MOBMS-a iz rješenja kojim je naloženo novo postupanje, mislim da vam tužba kod Upravnog suda neće proći i ispalo bi samo gubljenje vremena ( a i živaca...) i ja bih na vašem mjestu pustio da stvar ide svojim tokom i tijekom. Za nešto treće ne znam što pod tim podrazumjevata, te : bez komentara.

 

Napominjem da sam sudionik DR od 01.09.1991.g. pa sve do kraja i visoki djelatni časnik do umirovljenja po članku 6a 31.12.2003.g. Obnašao sam nekoliko dužnosti: zapovjednik vojarne, zapovjednik brigade, načelnik struke. Nisam ranjen ali sam 91/92, sudjelujući na pokupskom ratištu proživio događanja koja su, kako stvari stoje, "pridonijela" mojem zdravstvenom stanju. Zanimljivo bi bilo vidjeti komentar na ovo moje pisanje, budući da su očito sukladno novim izmjenama Zakona o PHB, mnogi moji kolege i suborci prošli na sličan način. Hvala.... :kavica:

Sve ovo što ste naveli, nadam se da ćete me pravilno shvatiti, nema nikakve uzročno-posljedične veze s argumentima iz rješenja MOBMS-a a posebno ne sa zadnjim izmjenama i dopuni ZOPHBDR-a jer vi ste da tako kažem u proceduri od ranije i DLP je slikovito rečeno upozorio na manjkavost medicinske dokumentacije kako u postupovnom tako i sadržajnom smislu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

ja sam išao na vještačenje o bolnicu Dubrava kod dr.raka i dobio riješenje da bolest nije u vezi sa ratom jer sam rekao da mije otac napravio suicid dok sam imao 7godina i ja vjerujek da je to utjecalo na mišljenje doktora.

Bez obzira na to mišljenje idem na PLP idobivam 30% međutim DLP mi to ruši i ponovno šalje predmet PLP da donese odluku sukladnu vještačenju PLP mi sada daje 20% tako da i njima udovilji i piše objašnjenje daje bolest povezana sa ratom međutim DLP mi ruši i to i nepriznaje ništa jer se oni drže vještačenja.

Jedina mogučnost da možda nešto steknem je tužba upravnom sudu št sam i ućinio 08.12.2008 i još čekam ko zna do kada dokumentaciju koju sakupiš poslije tužbe moraš im poslati ali prvo moraš saznati broj pod kojim je tvoj predmet zaprimljen broj telefona upravnog suda je 014807800

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

možete li biti malo konkretniji,koja je dijagnoza u pitanju,od kada se liječite,kada ste prvi puta bili na PLP,i kada ste dobili riješenje od DLP u kojem vas vračaju na PLP,jer istoimeni zakon koji spominjete,na snazi je od 2005.,pa ako može malo opširnije kako bi vam se moglo eventualno i konkretnije odgovoriti,pozdrav braniteljima ma gdje bili!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

JosipM je napisao:

ja sam išao na vještačenje o bolnicu Dubrava kod dr.raka i dobio riješenje da bolest nije u vezi sa ratom jer sam rekao da mije otac napravio suicid dok sam imao 7godina i ja vjerujek da je to utjecalo na mišljenje doktora.

Bez obzira na to mišljenje idem na PLP idobivam 30% međutim DLP mi to ruši i ponovno šalje predmet PLP da donese odluku sukladnu vještačenju PLP mi sada daje 20% tako da i njima udovilji i piše objašnjenje daje bolest povezana sa ratom međutim DLP mi ruši i to i nepriznaje ništa jer se oni drže vještačenja.

Jedina mogučnost da možda nešto steknem je tužba upravnom sudu št sam i ućinio 08.12.2008 i još čekam ko zna do kada dokumentaciju koju sakupiš poslije tužbe moraš im poslati ali prvo moraš saznati broj pod kojim je tvoj predmet zaprimljen broj telefona upravnog suda je 014807800

 

Prijatelju moja sutisaznanja da u roku godina da si predo pet požurnica rješili bi ti predmet svaka dva mjeseca pošalji požurnicu sretno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

robi65 je napisao:

možete li biti malo konkretniji,koja je dijagnoza u pitanju,od kada se liječite,kada ste prvi puta bili na PLP,i kada ste dobili riješenje od DLP u kojem vas vračaju na PLP,jer istoimeni zakon koji spominjete,na snazi je od 2005.,pa ako može malo opširnije kako bi vam se moglo eventualno i konkretnije odgovoriti,pozdrav braniteljima ma gdje bili!

 

Poštovani robi65. Prije svega zahvaljujem se na suradnji pa da odgovorim na postavljena pitanja. Dijagnoza je F 43,1 PTSP, liječim se od 2005. g. a prvi puta sam na PLP-u bio 12.02.2009, drugi puta 27.04.2009. a rješenje DLP sam dobio 06.11.2009.U rješenju Ministarstva OBiMS-a me zbunjuje nekoliko tvrdnji koje nisu točne i koje su očito posljedica nekorektno napisanob ratnog puta. Zapravo, moj rani put nikada nisam vidio pa mi sada pada napamet da sam sjednem i napišem cijelo moje sudjelovanje u DR, od 01.09.91. pa do kraja. Pozdrav...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

poštovani,po mom skromnom mišljenju,možda bi bilo dobro prvo porazgovarati sa vašim liječnikom u Dubravi,te vidjeti gdje je došlo do zastoja,pošto je očito da vam je DLP vratilo predmet na ponovno odlučivanje PLP,ali temeljem novog vještačenja u Dubravi .Zašto tako mislim,pojasnit ču.Napisali su vam da samo vještačenje nije obavljeno sukladno Pravilniku o utvrđivanju zdravstvenih ustanova za vještačenje,a članak 8. tog istog pravilnika odnosi se na sam postupak vještačenja,gdje se kaže: U postupku vještačenja o uzročno posljedičnoj vezi bolesti,pojave bolesti,smrti,samoubojstva hrvatskog braniteljaiz Domoviskog ratakao moguče posljedice sudjelovanja u obrani suvereniteta RH,stručni tim liječnika vještaka dužan je opsežno opisati početak,tijek i razvoj bolesti i posljedica bolesti te na kraju vještačkog nalaza u zaključku stručno i profesionalno konstatirati ili negirati moguče postojanje uzročno-posljedične veze osobito imajuči u vidu ratni put i ostalu dokumentaciju koja se odnosi na sudjelovanje u obrani suvereniteta RH. Osobno mislim da bi bilo dobro ,ako se može,da vam oni u Dubravi koji su i radili vještačenje i objasne gdje je došlo do zastoja,možda nisu imali potpunu dokumentaciju koja im je potrebna u postupku vještačenja ili nešto drugo,neznamo,pa zato i kažem,možda početi od njih pa čete vidjeti kako dalje.S poštovanjem, i pozdrav braniteljima gdje god bili.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija