Jump to content

Izvanredni otkaz - tužba radi isplate plaća - pomoć!


Jelena_30

Preporučene objave

Molim za savjet!

Naime pokrenula sam tužbu pred nadležnim sudom radi isplate neisplaćenih plaća a na osnovu izvanrednog otkaza kojega sam podnijela poslodavcu zbog neisplate plaća.

Od prestanka radnog odnosa je prošlo skoro godinu dana te sam odlučila ostvariti svoja prava pred sudom.

Međutim, nisam prema čl. 133. st. 1. zahtjevatala od poslodavca ostvarenje tih mojih prava, tj.pokrenula sam sudski postupak bez tog zahtjeva.

Moje je pitanje da li će mi tužba biti osnovana? Inače u postupku je sudska dostava tužbe poslodavcu.

Hvala unaprijed!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jelena_30 je napisao:

Molim za savjet!

Naime pokrenula sam tužbu pred nadležnim sudom radi isplate neisplaćenih plaća a na osnovu izvanrednog otkaza kojega sam podnijela poslodavcu zbog neisplate plaća.

Od prestanka radnog odnosa je prošlo skoro godinu dana te sam odlučila ostvariti svoja prava pred sudom.

Međutim, nisam prema čl. 133. st. 1. zahtjevatala od poslodavca ostvarenje tih mojih prava, tj.pokrenula sam sudski postupak bez tog zahtjeva.

Moje je pitanje da li će mi tužba biti osnovana? Inače u postupku je sudska dostava tužbe poslodavcu.

Hvala unaprijed!!!!

 

Jelena_30,

1.ćl.130u st1. govori o tome da ti "možeš"a po meni to ne znaći da moraš, tražiti "zaštitu prava"kod poslodavca.

2. Ti si poslodavcu podnjela Izvanredni otkaz ugovora o radu iz opravdanih razloga (nije ti isplatio plaće).

3. Najbitnije je da si ti (ako si ) otkaz podnijela u roku 15 dana od kada si saznala da ti poslodavac neće isplatiti plaće .....hmm a to kao jesi? Malo je to nategnuto. Ti si vjerojatno prvo usmeno razgovarala sa poslodavcom o neisplati plaća? (razgovor nema pravnu vrijednost)...je.. ga

4. birno je da imaš obračune neisplaćenih plaća.

Ne znam ko ti je sastavljao izvanredni? Ne znam ko ti je pisao tužbu? Ako je profesionalac pravnik onda te valjda upozorio što i kad moraš ili......? Ajde napiši nam kako je sve to teklo? Malo sam u nedoumici..kak veli jedan gospon "sad znam da ništa ne znam"! Bu nam neko pomogel nakon toga.

:misli: a i malo sam umoran. :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija