Jump to content

otpremnina


leobela

Preporučene objave

Molim odgovor na jedno pitanje.Radila san neprekidno u jednom poduzeću punih 20 godina.Poslodavac mi je dao otkaz kao višak radne snage i moram biti još 3 mjeseca na otkaznom roku ali ne moram se pojavljivati na poslu niti raditi.Da li ću moći dobiti otpremninu ako u međuvremenu nađem neki drugi posao.Strah me je da će mi dati knjižicu ako im kažem da sam našla drugi posao a onda mi nakon nekog vremena reči da nemam pravo na otpremninu jer sam našla novi posao.Molim hitan odgovor.Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

leobela je napisao:

Molim odgovor na jedno pitanje.Radila san neprekidno u jednom poduzeću punih 20 godina.Poslodavac mi je dao otkaz kao višak radne snage i moram biti još 3 mjeseca na otkaznom roku ali ne moram se pojavljivati na poslu niti raditi.Da li ću moći dobiti otpremninu ako u međuvremenu nađem neki drugi posao.Strah me je da će mi dati knjižicu ako im kažem da sam našla drugi posao a onda mi nakon nekog vremena reči da nemam pravo na otpremninu jer sam našla novi posao.Molim hitan odgovor.Hvala

 

labela poozzzzz,

jeste li dobili OBRAČUN otpremnine? Ako niste tražite ga pismeno sa povratnicom na adresu poslodavca Taj obračun je ovršna isprava pa ako Vam poslodavac i ne plati, javni bilježnik će Vam napraviti ovršni prijedlog na temelju kojeg ćete moći naplatiti otpremninu.Otpremnina je Vaše pravo iz Zakona o radu.Po isteku otkaznog roka Vaš poslodavac nema na Vas nikakva prava. Naprotiv od tog dana on ima obvezu da Vam isplati otpremninu. Vaše potraživanje otptemnine ne zastarjeva tri godine od otkaza ugovora o radu. Odmah po OBRAČUN, ako ga nemate.:palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija