Jump to content

ovha iz 2003 Zagrebparking


Smola01

Preporučene objave

Molila bih savjet vezano za slijedeće:

naime danas na vratima dočeka me Obavijest ovršeniku da su dana 19.11.2009. sudski ovršitelji došli provesti ovršne radnje na pokretninama.... temeljem rješenja o ovrsi od 22.12.2003. godine (koje ja nikad nisam primila) radi naplate glavnice od 300,00 kn sa pripadajućim kamatama i troškovima postupka...

Trebam li ja platiti tih 300 kn, koliki su mi još dodatni troškovi.... molim pomoć.

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Smola01 je napisao:

Molila bih savjet vezano za slijedeće:

naime danas na vratima dočeka me Obavijest ovršeniku da su dana 19.11.2009. sudski ovršitelji došli provesti ovršne radnje na pokretninama.... temeljem rješenja o ovrsi od 22.12.2003. godine (koje ja nikad nisam primila) radi naplate glavnice od 300,00 kn sa pripadajućim kamatama i troškovima postupka...

Trebam li ja platiti tih 300 kn, koliki su mi još dodatni troškovi.... molim pomoć.

Hvala!

 

Ukoliko je ovrha pravomočna a očito je morat čete platiti dužni iznos sa pripadajučim troškovima i kamatama. Malo je čudno da niste primili nikakvo rješenje o ovrsi za koje kažete da je od 22.12.2003. Da li znate tko je ovrhovoditelj?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sad sam tek vidio da u naslovu piše Zagrebparking. Kontaktirajte ovrhovoditelja tj. Zagrebparking i informirajte se o troškovima i kamatama na predmetnu ovrhu. Tu su kamate i troškovi prerasli glavnicu. Ako niste primili ovrhu pogotovo ako je iz 2003. godina ista nije mogla postati pravomočna osim ako je dostava bila pokušavana od kada je po novom zakonu i za fizičke osobe dva puta pokušana dostava (ostavljena obavijest o prispječu pošiljke) a vi je niste preuzimali te je rješenje o ovrsi izvješeno na oglasnoj ploči suda i nakon 15 dana postalo pravomočno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Bila sam na sudu i kako ste i naveli kamate i troškovi su zbilja premašili glavnicu, rješenje je visilo na oglasnoj ploči 15 dana, a sad imam dvojbu po pitanju sljedećeg.

Prekršajni sud mi je u 2004. godini ukinuo (oprostio) kaznu temeljem koje je i došlo do radnje premještanja vozila dakle po tome nije se trebala provesti naplata i ovog duga prema Zagrebparkingu ili?

Ima li smisla napisati kakav prigovor?

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

fakincina je napisao:

A temeljem čega vam je prekršajni sud kako vi kažete oprostio predmetnu kaznu? I da li se radi o istom slučaju?

 

Naravno da se radi o istom slučaju - inače to ne bih ni spomenula, a predmetni sud mi je oprostio kaznu temeljem toga što u Radićevu ulicu mogu ući i parkirati samo stanari ali naravno da je bilo u isto vrijeme barem 10 parkiranih vozila u ulici bez dozvola koje nitko nije kaznio!! jer su bili propisno parkirani a ja kao stanar nisam imala gdje stati ni na tih 10 minuta koje sam došla doma s trbuhom do nosa. Policajac kad me je vidio umro je od neugode, a kad sam ga pitala zašto se ulica ne čisti od automobila koji su parkirani bez dozvola za ulazak - rekao je da tu ne može ništa učiniti!?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Neznam šta bio vam u ovom slučaju savjetovao. Ako imate rješenje da vam je sud kako vi kažete oprostio predmetnu kaznu zbog svih navedenih razloga obratite se Zagrebparkingu i probajte se dogovoriti da vam otpišu dugovanje po predmetnoj ovrsi jer premještanje vozila nije trebalo ni biti s obzirom da vam je sud kaznu oprostio zbog svih opisanih razloga u vašu korist. No Zagrebparking več ima pravomočnu ovrhu za svoju "izvršenu uslugu" i može je naplatiti ali pokušajte iči na dogovor možda uspijete.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija