Jump to content

dva tužitelja u utvrđivanju vlasništva


katarinaa

Preporučene objave

Još 2006. g pokrenula sam postupak za utvrđivanje vlasništva na čestici koja ima 50 suvlasnika.

Odvjetnik tada nije zabilježio postojanje pravnog spora na sudu.

U međuvremenu 2009. g. postupak na istoj čestici pokrenuo je i jedan drugi suvlasnik koji je pravni spor zabilježio.

Prije dva tjedna došla mi je presuda da sam na temelju ogluhe postala vlasnicom dijela 45 suvlasničkih djelova.

E sada, odvjetnik (kojeg sam u međuvremenu promijenila) mi je rekao da iako je presuda nepravomoćna i još se nisam uknjižila kao vlasnica na gruntovnici moram platiti porez, ali kako je taj drugi suvlasnik zabilježio postojanje pravnog spora i prema načelu prvenstva (njegovog,iako sam tužbu pokrenula 3 god prije njega) postoji velika šansa da izgubim, što bi značilo da sam ja zapravo taj ogromni porez platila za česticu koju vjerovatno neću ni dobiti.

Što učiniti u ovakvoj situaciji?

Da li mi u parničnom postupku uopće koriste dokazi da vodim spor od 2006. ako nije zabilježen na sudu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija