Jump to content

podjela bračne imovine


jelence

Preporučene objave

bila sam 6 g. u braku, sporazumno smo se rastali ali nismo riješili pitanje imovine

u braku smo kupili stan na kredit, ostalo je još 30.000 eur duga tj. nekoliko godina do konačne otplate

u stanu smo ostale živjeti kćer i ja dok se ne snađemo

u vezi sam s čovjekom s kojim planiram obitelj i želja mi je ostat u stanu

molim savjet kako da podijelimo bračnu imovinu a da ja ostanem u stanu s djetetom?

da isplatim bivšeg supruga, ali koliko?

stan je procjenjen na 120.000 eur

 

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

problem je što ja ne znam kako da se podjelimo, da je stan otplaćen ja bi mu isplatila njegovu polovicu ali mi imao dug prema banci

1.da li je ispravno da ja plaćam kredit do isteka, njemu isplatim polovicu od otplaćenog iznosa ili

2.da ja njega isplatim 50 % od procjenjenog iznosa stana po sadašnjoj vrijednosti i nastavim plaćat kredit do kraja jer ću na kraju otplate ja imati stan pune vrijednosti

3.da skupimo novce i vratimo kredit banci i onda je stan otplaćen pa on onda ja njega isplatim (polovicu od procjene stana po novom) jer smo zajednički sve otplatili

 

Molim za pomoć jer nismo nikad imali probleme, ne želim ni da sada imamo, a opet ne želim sebe niti njega oštetiti

 

hvala unaprijed za pomoć

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija