Jump to content

Od kuda krenuti


ANCIBRU

Preporučene objave

Dakle, na jednom forumu krenulo je blacenje moga imena (lopov, prevarant, treba ga u zatvor..), izvlacenje pojedinosti iz osobnog zivota, neke prijetnje pozivanjem na svoje veze clanova tog foruma kojima ce oni rijesiti neke stvari (u policiji, pravosudju) da se mene osudi, kazni itd. Uz njih nekolicinu koji pisu takve stvari ima i dosta onih koji samo dodaju ulje na vatru i time prosiruju diskusiju. Napominjem, protiv mene nema nista sto ukazuje na takvo ponasanje, jednostavno se radi o osveti ljudi kojima sam konkurencija u nekim stvarima pa su to okrenuli da se ne poveze da nas dijeli konkurentnost vec su iskonstruirali neke druge price.

Posto se tu radi o djelima klevete, uvrede i nekih prijetnji (koje nisu eksplicitne tj dorecene ali se zakljucuje o cemu se radi npr. "potegnut cu ja neke svoje veze da se to rijesi..") zanima me od kuda krenuti. Kada sam isao u odvjetnistvo rekli su da su to uglavnom kazna djela koja se progone privatnom tuzbom. I dobro, slazem se s time, ali ja te ljude ne poznajem tako da ne mogu doci do njihovih imena da bi ih mogao prijaviti ili tuziti. Vlasnik toga foruma takodjer je ukljucen u cijelu pricu tako da od njega ne mogu ocekivati pomoc.

 

Zanima me slijedece; kako i od kuda krenuti? Kako doci do podataka? Kako i od koga traziti da se ti napisi uklone? Dobio sam savjet da se uklanjanje moze traziti od www.dns.hr (jer od vlasnika foruma ne ocekujem da ce to napraviti).Koji mislite da je pravi put jer se bavim takvim poslom (prodaja) pa mi to izuzetno utjece na posao jer znamo da je google danas jedan od prvih koraka kod pocetka poslovne suradnje.

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znam, samo ima i jedna druga stvar koja je u pozadini toga, a to je novac odnosno pravna pomoc koje ja nemam u tolikom nepresusnom izvoru kao sto se moze zakljuciti da su imali oni. Mene samo zanima prakticno, kako to izvesti, step by step.

Dakle, isprintam to sve i kamo onda? Kako saznati identitete ljudi koji su to radili, a napominjem da administrator takodjer sudjeluje u tome tako da njegovu suradnju samnom direktno ne ocekujem vec samo sluzbenim putem (policija i sl)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moj savjet je da koristite neki od "scren capture" programa, kao i da snimite videom ulazak u taj forum i te postove.

 

Dakle da se nesumnjivo napravi dokaz temeljem kojeg se može postupati, a koji se neće brisati.

 

Ovo napominjem jer administrator/moderator može brisati cijeli i dijelove posta.

 

Potom ćete ipak morati do odvjetnika jer sumnjam da ćete sami znati provesti istražne radnje putem suda s ciljem pribavljanja valjanjih dokaza (IP adrese, korisnike itd...)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija